עוקץ המכונית המשוכפלת

אתם ניגשים לתיבת הדואר, פותחים אותה, ומגלים דוח תנועה. העניין הזה הופך לפחות נעים כשאתם מגלים שלא אתם ביצעתם את העבירה. עוקץ מסוג חדש נחשף – מכונית משוכפלת. העבריין מבצע את העבירות, ואתם מקבלים את הדוח

חייה של ד"ר אלה זיס הפכו לסיוט: בזה אחר זה היא החלה יום אחד לקבל דוחות על עבירות תנועה שמעולם לא ביצעה. עכשיו הסיוט של זיס סוף סוף נגמר.

מסתבר שמישהו עשה עוקץ פשוט - הוא שכפל את מכוניתה. "אני כבר שנים נמצאת בסיוט", מספרת זיס. "אני מקבל המון דוחות, בעיקר דוחות חניה מראשון לציון ותל אביב. גם מהמשטרה אני מקבל דוחות. יום אחד התקשרו אלי ואמרו לי שעשיתי תאונה, ואחר כך ברחתי מהמקום".

זיס התלוננה למשטרה ולעירייה וטורטרה מבית משפט לבית משפט, אבל שום דבר לא עזר. לאחרונה היא התלוננה פעם נוספת - הפעם לאגף התנועה במשטרה. שם החליטו להרים את הכפפה ולחקור. תוך זמן קצר הם גילו את עוקץ: מכונית משוכפלת זהה לחלוטין למכוניתה של זיס מסתובבת בכבישי ישראל.

המקרה התברר כגרוע עוד יותר בהתחשב בעובדה שהמשכפל הוא לובש מדים לשעבר - קצין משטרה בדימוס בשם רפאל גרא. לאחר שנעצר, טען גרא כי חברו נסע לארצות הברית והשאיר לו את מכוניתו. תירוץ די קלוש בהתחשב בעובדה שאם היה מעביר את המכונית טסט, הכול היה נחשף. עוד התברר כי גרא נהג בחמש השנים האחרונות בלי רישיון נהיגה בתוקף.