30 ישראלים נעצרו במרפאת פוריות ברומניה

כוח משטרה מיוחד פשט אמש על קליניקת פוריות בבוקרשט ועצר 30 אזרחים ישראלים בחשד למעורבות בסחר לא חוקי בביציות מופרות. 28 מהם שוחררו בתום חקירה , אולם שניים מהם עדיין עצורים. משרד החוץ נמצא בקשר עם השלטונות ברומניה

חשד למעורבות ישראלית בעסקים מפוקפקים ברומניה: 30 ישראלים נעצרו אמש במרפאת פוריות בחשד למעורבות בסחר לא חוקי בביציות מופרות. 28 מהם שוחררו בתום חקירה מיידית, אולם שניים מהם עדיין עצורים.

התקשורת המקומית דיווחה על כוח גדול של חוקרי משטרה מיוחדים שפשט אמש על מרפאה בבוקרשט ועצר את הישראלים. הסיפור חושף פרשה מורכבת שמעוררת עניין רב בתקשורת הרומנית וכוללת, מלבד החשודים הישראלים, גם עובדי מרפאה רומנים מקומיים.

"הואיל ומדובר בצנעת הפרט אנחנו מנועים מלמסור פרטים על מהות הטיפול הרפואי. על פי המידע שבידינו השגרירות שלנו בבוקרשט עושה הכל כדי שהם ימשיכו בדרכם ונראה שהסיפור הסתיים ", סיפר דובר משרד החוץ יוסי לוי משרד החוץ. "החשודים נחקרו והוכיחו את טענותיהם. שניים מהם על פי המידע שבידינו עדיין מצויים במעצר וכולנו תקווה שגם הם יחזרו לארץ בקרוב".

דובר משרד החוץ ציין שבין ישראל ורומניה שוררים יחסים מצוינים עם רומניה ויש אמון מלא במערכת המשפט הרומנית. "אני משוכנע שהפרשה תסתיים בקרוב", ציין הדובר. משרד החוץ דואג שכל אזרח ישראלי שנעצר בחו"ל יזכה לטיפול הוגן".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?