המשטרה התעלמה מדיווח על משפחת פשע

איך מגיבה המשטרה כשמתקשר אליה אזרח ומדווח על כך שבן למשפחת פשע תקף אותו? הקלטות של מוקד 100, שהגיעו לידי חדשות 2, מספרות על מציאות עגומה ועל חוסר אונים

לאדם אבוטבול, בן הדוד של אסי, אחיו של פרנסואה ובנו של צ'רלי, נמאס שצעיר מנתניה חייב לו 15 אלף שקלים. לכן לפני שבעה חודשים הוא הגיע בלילה לביתו, מלווה בחמישה בריונים. הצעיר המבוהל חשב בתמימותו שהמשטרה תעזור לו.

"תגיעו דחוף לסוקולוב", מבקש הנסחט ממוקדנית המשטרה בשיחת טלפון שהוקלטה. "באיזו עיר?", היא שואלת. "לנתניה, דחוף", הוא משיב. "מה יש שם?", שואלת השוטרת ביובש. "מהר! הם רוצים להרוג אותי! מהר! לסוקולוב", צועק הצעיר. "מה יש שם? תירגע. תגיד לי מה קרה", היא משיבה.

הוא ממשיך לנסות במספר שיחות: "מהר! הם רוצים להרוג אותי". "מי?", ממשיכה השוטרת להקשות. "מהר! מהר! מהר! הם רוצים להרוג אותי!". "מי רוצה להרוג אותך?", רוצים... אנשים", "למה?", "תגיעו דחוף!", "מה יש?", "תגיעו דחוף!!!". בסיום השיחה השוטרת עצמה כבר מתרגזת: "אז אתה עונה לי על השאלות או לא?"

"תגיד לי, אתה בסדר?!"

והשיחות ממשיכות. "תגיעו דחוף!", צועק הנסחט. "מה קרה?", שואלת שוב השוטרת. "רוצים... היה לי ריב עם אדם... אדם אבוטבול. תגיעו דחוף!", "צריך מד"א?", "תגיעו דחוף!", "תגיד לי, אתה בסדר?!", צועקת המוקדנית. "גברת, את לא רוצה לעזור לי?", "תגיד לי, מה קרה?", "אדם אבוטבול בא לפה עכשיו ושבר לי את החלון בבית".

את המוקדנית מחליף עכשיו שוטר. "עידו, תגיעו דחוף לסוקולוב", מבקש הנסחט. "מה קרה?", שואל השוטר. "אדם אבוטבול היה פה עכשיו, שבר לי את החלון, שבר לי את כל הבית", "איפה הוא עכשיו?", "הבן זונה הזה, את כל העולם עכשיו... הזה, הבן זונה הזה".

אחרי שיחה קצרה שואל הנסחט: "אתם באים לפה?", והשוטר משיב לו: "לא, תיגש לתחנת המשטרה להגיש תלונה, בבקשה". "אבל תבואו דחוף, נשמה, הם מחכים פה בחוץ!", צועק הצעיר. "הם לא מחכים בחוץ. אמרת שהוא הלך, לא?", "הנה, אני רואה אותו בחוץ, תראה. תגיעו דחוף".

גם בן-הדוד העבריין איים

אחרי שנואש מעזרת המשטרה התקשר הצעיר לבן-דודו לילי דבש, עבריין מוכר בנתניה. "לילי, היה אצלי עכשיו אדם פה... שבר לי את הבית. הזמנתי לו משטרה", מספר הנסחט. "לא, אבל מה יאחב"ל? מה, אתה מפגר? זאת משפחה שלי", משיב דבש בלחץ. "אני אזיין את אימא שלו", מאיים הנסחט. "לא, לא, לא, לא", משיב דבש.

לאחר מספר דקות מבין דבש מה קרוב משפחתו אומר לו. "את כל המשפחה שלך אני אזיין אם תעשה את הטעות הזאת!", צועק דבש. "את אימא שלך אני אקבור מאה מטר מתחת לאדמה, יא בן אלף זונה! שמעת מה אני אומר?". והנסחט מיד מתקפל: "לילי, לילי, אני לא רוצה לפגוע בו".

אבוטבול ודבש הואשמו בעבירות קשות של סחיטה באיומים והדחה בחקירה. שלשום הסתיים התיק הזה בהסדר טיעון מקל שרקחו שעבורם עורכות הדין רויטל סוויד ומירב גרינברג. "זה לא תיק הסחיטה הקלאסי, זה בחור צעיר שהגיע לבקש החזר חוק ישן מאוד", אומרת סוויד. גרינברג מוסיפה: "הוא לא הרגיש מאוים מאותם איומים ולא התלונן על זה".

אדם אבוטבול נשלח לשמונה חודשי מאסר בפועל, לילי דבש לחמישה חודשים. אגב, הצעיר שאוים העיד במשפט כי אבוטבול הוא חבר שלו וכי אין לו נגדו דבר. 

ובהזדמנות אחרת: ההקלטות חשפו את זמן התגובה האיטי של המשטרה

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?