מסתמן: שולה זקן תועמד לדין על האזנות סתר לאולמרט

עוד כתב אישום עומד בפני ראש לשכתו לשעבר של מי שהיה ראש הממשלה. הפרקליטות הודיעה היום כי תאשים את זקן, בכפוף לשימוע, בכך שהאזינה בעצמה והורתה למזכירותיה לעשות זאת, לשיחות שקיים אולמרט

ככל שעובר הזמן, נחשפת מערכת היחסים הסבוכה בין ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לבין מנהלת לשכתו לאורך השנים, שולה זקן. פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה בצהריים על כוונתה להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד זקן בחשד שביצעה האזנות סתר לשיחותיו של אולמרט.

מתיק החקירה עולה החשד שזקן נהגה לבצע האזנות סתר לשיחותיו של אולמרט במשך שלוש שנים בהן כיהן כראש הממשלה וכשר האוצר. ההאזנות האלה, על פי החשד, בוצעו באופן קבוע כמעט מדי יום, כשאולמרט קיים שיחות עם גורמים שונים ובהם שרים, פעילים פוליטיים, ראש לשכתו מר עובד יחזקאל ואישים נוספים.

האזנות הסתר בוצעו לכאורה באופן שיטתי על ידי זקן בעצמה או על ידי פקידות בלשכתו על פי הוראתה. באותם מקרים בהם הפקידות ביצעו את ההאזנות, ביקשה מהן זקן לדווח לה על תוכן השיחות, ובחלק מהמקרים גם להעלות על הכתב את תמצית השיחות ולמסרן לידיה. כך הצטבר לכאורה בידיה של זקן מידע אודות עשרות שיחות להן בחרה זקן להאזין מדי חודש.

לחצו על "השתק" והאזינו 

על פי ממצאי החקירה, השיחות שהגיעו ללשכה הועברו למשרדו של אולמרט, כאשר בצד של זקן או של הפקידה שהאזינה נלחץ כפתור ה"השתק", כשהן נשארות על הקו ומאזינות לשיחה. כל זאת התבצע לדבריו של אולמרט, ללא ידיעתו או הסכמתו שלו או של בני שיחו מן העבר השני של הקו.

אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, מסר בתגובה להחלטת הפרקליטות: "מדובר בעניין מופרך מיסודו, שהוא חלק ממסע רדיפה נגד הגברת שולה זקן. לאולמרט, שהוא 'המואזן' כביכול, אין שום טענה בעניין זה, וחבל שהפרקליטות מבזבזת זמן ומשאבים על שטות שכזו".

לפני חמישה חודשים הודיע היועץ המשפטי לממשלה כי זקן תועמד לדין בפרשת "מעטפות הכסף", יחד עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בכפוף לשימוע. בנוסף מסתמן אישום נוסף בפרשת "ראשונטורס". במקביל, הודיעה הפרקליטות כי שולה זקן תואשם במרמה והפרת אמונים בפרשת רשות המסים.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?