הקצינים "הקימו מארב" לפורצים

4 תושבי כפר יונה, שניים מהם קציני צה"ל, נעצרו בחשד שתקפו באלות ואף ירו לעבר מחלק עיתונים ובנו בן ה-16, כי חשבו שהם פורצים. בחקירתם אמרו החשודים כי בעקבות גל פריצות ביישוב, הם החליטו "להקים מארב" סמוך לבית. המותקף לחדשות 2 באינטרנט: "על המכות אתגבר, עכשיו צריך להתאושש מהטראומה"

כנראה שבצה"ל הגיעו למסקנה כי לא די במלחמה בטרור, וכעת הזמן לפעול גם נגד האיום מצד מחלקי העיתונים. ארבעה גברים, ביניהם שני קציני צה"ל, נעצרו לפנות בוקר בחשד שתקפו באלימות את מאיר לוי ובנו, כיוון שחשבו כי מדובר בפורצים ופצעו אותם קל.

סמוך לשעה 04:00 התקבל דיווח בתחנת המשטרה בנתניה על אירוע ירי בכפר יונה. מחלק עיתונים נסער התקשר וטען כי בזמן שנכנס עם רכבו לאחד הרחובות במקום קפצו למכונית מספר חשודים כשבידיהם אלות. אחד החשודים, שהיה חמוש ברובה אם 16, אף פתח בירי לעבר המתלונן ובנו בן ה-16 ששהה עמו ברכב.

לוי ובנו נמלטו בבהלה מהמקום, תוך כדי שארבעת החשודים דולקים אחריהם ברכבם. ניידת של תחנת נתניה ורכבי משטרה נוספים מיהרו לזירה ועצרו את החשודים שהמשיכו להכות נמרצות את האב באמצעות האלות. מלבד הקצינים נלקחו לחקירה גם שני תושבי כפר יונה בני 54 ו-18.

החליטו להקים מארב בעקבות גל הפריצות

בעקבות התקיפה פונו המתלונן ובנו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים לניאדו בנתניה כשמצבם מוגדר קל.
משטרת נתניה פתחה בחקירת נסיבות האירוע. שני הקצינים, בני 26 ו-30, הועברו לטיפול מצ"ח. המעורבים בפרשה מכחישים את הטענה לפיה פתחו בירי לעבר המתלוננים.

לטענת המקורבים לתוקפים, ברחוב בו הם גרים היה בזמן האחרון גל פריצות, בייחוד בשני הלילות האחרונים בהם נפרצו בתים רבים ברחוב. עוד סיפרו המקורבים כי האדם שנכנס לתחומי הבית, מחלק העיתונים, לא הגיב לקריאותיהם של השלושה וביצע מה שנראה כהימלטות מהמקום.

התוקפים עצמם אמרו בחקירתם כי לאחר שנואשו מגל הפריצות - החליטו להקים מארב. לטענתם, לאחר שנכנס המותקף לבית, הם אמרו לו לעצור והוא ברח ונכנס לרכב. כאשר ניסו לרדוף אחריו, לטענתם, ניסה האיש לדרוס אותם.

בשעות אלו נחקרים כל המעורבים בפרשה, כולל מאיר לוי המותקף, שאמר מוקדם יותר לחדשות 2 באינטרנט כי מהמכות הוא יתאושש, אבל "עכשיו צריך להתרומם מהטראומה".

בתוך כך, התרחשה דרמה בחדר החקירות, כאשר עצור מפרדסייה שאינו קשור למקרה השתולל במסדרונות תחנת המשטרה, זינק על שוטר שהיה במקום וגנב את נשקו. שלושת החשודים שעוכבו במשטרה זינקו על העצור והוציאו את האקדח מידיו.

עמדתם של התושבים מכפר יונה בנוגע להשתלשלות האירועים לפנות בוקר:

"בשבוע האחרון אירע גל של פריצות לבתים בשכונה, ולמרות פנייתם למשטרה, דבר לא נעשה. בשלושת הלילות האחרונים התאגדו כמה תושבים כדי לשמור בעצמם על השכונה".

"בליל אמש נשמעו רעשים ברחוב סמוך לאחד הבתים. כשיצאו לבדוק להיכן הגיעו הגנבים הפעם, הבחינו בבחור רץ . כאשר צעקו לו לעצור, הוא נס לכיוון מכונית שנכנסה לחצר של אחד מהתושבים שהיו במקום.
הם צעקו לנהג המכונית לעצור, אבל הוא נמנע מלעצור ולהזדהות בפניהם, ניסה לדרוס אותם בעודו נכנס בפראות בגדר הבית ונמלט מהרחוב בנהיגה פרועה. הם דלקו אחריו במכונית תוך שהם מנהלים שיחה עם השוטרים ומתאמים עימם הצבת מחסום לתפיסת הפורצים".

"תוך כדי מנוסתו, הנהג הנמלט חצה רמזורים אדומים וחבט את מכוניתו במדרכות ובכל מה שהיה בדרכו - עד למחסום המשטרתי שבו הוא נעצר".

"התושבים מצטערים על התקרית שבה היה מעורב אדם שהיה בזמן הלא נכון במקום הלא נכון. מדובר בתושבים שתורמים לחברה, שניים מהם קצינים מצטיינים ביחידות מובחרות, בעלי משפחות, שפעלו מתוך כוונה להחזיר את הביטחון ואת השקט לחייהם".

"חשוב לציין שבעת שהיו מעוכבים לחקירה בתחנת המשטרה, הצליחו התושבים לנטרל עצור אחר שהתנפל על שוטר וניסה לחטוף ממנו את נשקו. הודות למעשה זה נמנע אירוע שהיה יכול  להסתיים אחרת".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו