פרסום ראשון: בכיר בשב"ס חשוד בהטרדת קצינה

קצינה בכירה בשב"ס התלוננה ביחידה לחקירת סוהרים על כך שמפקד בכיר במתקן הכליאה בו שירתה מטריד אותה מינית בשנתיים האחרונות. גורמים בשב"ס טוענים כי לקצינה יש "יחסים בעייתיים" עם אסירים וכי זו הסיבה שהוחלט שהיא תעבור למתקן אחר. מקורבי הקצינה: ההעברה היא נקמתו של הבכיר על התלונה

חשד: מסכת הטרדות מיניות בתוך השב"ס (חדשות 2)

פרסום ראשון: אנשי היחידה לחקירות סוהרים (יח"ס) חוקרים תלונה של קצינה בכירה בשירות בתי הסוהר שהתלוננה כי מפקד בכיר במתקן הכליאה בו שירתה הטריד אותה מינית במשך שנתיים, כך נודע לחדשות 2 באינטרנט. הבוקר הגיעו למשרדי יח"ס הבכיר המדובר ומפקדו, ראש מתקן הכליאה.

אופי החקירה היה רגיש ובעייתי, ועסק בתלונת אחת הקצינות ששירתה תחת פיקודו. לטענתה, כך סיפר גורם בשב"ס (שירות בתי הסוהר), הבכיר נהג להטריד אותה מינית לאורך השנתיים האחרונות - עד שהשירות עבורה הפך ל"בלתי נסבל".

"הוא היה נוגע בה בחזה, כאילו בטעות"

גורם ששירת באותו מתקן כליאה עם הקצינה סיפר לחדשות 2 באינטרנט שהסוהרת עברה מסכת של הטרדות. "הוא היה נוגע בה בחזה, כאילו בטעות, ומתנצל", סיפר. הוא הוסיף כי הבכיר נהג להתקשר בשעות הקטנות של הלילה ואומר לה כי הוא נמצא מתחת לביתה, וביקש ממנה לרדת למטה לפגוש אותו.

גורם בשב"ס סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי התלונה על ההטרדה אכן התקבלה, ומיד הועברה ליח"ס. עם זאת, סיפר הגורם כי לאישה יש היסטוריה 'בעייתית' במתקן הכליאה וכי נבדקה לגביה תלונה על קיום יחסי מין עם עבריינים בכירים.

"לאישה יש היסטוריה 'בעייתית' במתקן הכליאה"

"באופן כללי", ציין הגורם, "הרקע לכל הסיפור בכלל התגלה בעת ריאיון שערכה הקצינה עם מפקד המחוז, כאשר הוא הודיע לה שהיא צפויה לעבור בסיס בגלל יחסיה עם עבריינים.

התלונה המדוברת על יחסיה של הקצינה עם עבריינים אכן נבדקה ביח"ס, אך התיק נסגר. למרות זאת הוחלט שהסוהרת תעבור למתקן כליאה אחר. לטענת המקורבים למוטרדת לכאורה, ההעברה נעשתה כנקמה על כך שהתלוננה על ההטרדות מצד אותו בכיר בשב"ס.

"מאז שהוגשה התלונה היא מפחדת לצאת מהבית"

עוד הוסיפו המקורבים לקצינה כי עד שעזבה, היא עבדה שעות ארוכות במשרה התובענית. לטענת גורם בשב"ס, היקף עבודתה של הקצינה הוכפל ואף שולש.

"מאז שהוגשה התלונה היא מפחדת לצאת מהבית", סיפר מקורב לה. "קצינה בכירה מפחדת לצאת מהבית - אתה מבין את הדבר הזה? מדובר באישה שהצטיינה לכל אורך דרכה, אין שום סיבה שתגיע למצב אליו הגיעה".

מדוברות השב"ס נמסר כי התלונה אכן התקבלה והועברה ליח"ס. ביח"ס אישרו את הדברים וסיפרו כי החקירה אכן מתנהלת.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו