מכתבי העבריינים מבית המעצר: סידורים והזמנת חיסולים

שי שירזי, פרדי פרג'ייב, אבי אבוטבול ואסי אבוטבול יושבים במעצר. אבל זה לא מונע מהם להמשיך בעסקים כרגיל. מהמכתבים שנתפסו בבית המעצר אפשר ללמוד הרבה על עבודתם ומחשבותיהם

בעולם העברייני רווחת הסברה כי כשאדם חזק נכנס לכלא, הוא רק הולך ומתחזק. בדיון בהארכת מעצרם היום של שי שירזי, פרדי פרג'ייב, אבי אבוטבול ואסי אבוטבול, עלה כי לסברה הזו בהחלט יש שחר.

הארבעה נעצרו בחשד שהכווינו פשיעה מתוך תא המעצר באמצעות מכתבים בעלי מסרים מוצפנים. היום התירה המשטרה לפרסם את תכנם של חלק מהמכתבים, ובקריאה קצרה שלהם ניתן לראות שהמילה "מוצפנים" היא מעט מוגזמת.

על פי החשד, הארבעה ניסו להוציא את המכתבים מתוך תאי המעצר במטרה להעביר אותם מחוץ לבתי המעצר. בתקופה הנידונה פרג'ייב ושירזי היו חופשיים והמכתבים כוונו אליהם.

מבחן גבריות

מהמכתבים עולה כי באופן ברור ומפורש מבקש אבי אבוטובול, בן למשפחת אבוטבול, לפגוע בבני משפחת אבוטבול אחרים. הסיבה לכך היא רצח הנער רענן לוי, שעל הרקע הזה הסתכסך עם פרנסואה אבוטבול, בעקבות עדותה של רעות רובין שבזמנו הייתה בת זוגו של אבי אבוטבול.

הנה חלק מהמכתב שכתב אבי אבוטובול לשי שירזי, שכיום יושב במעצר בחשד לרצח ארתור מטייב בתחנת דלק בנתניה לפני מספר חודשים:

"שמעתי מחבר טוב שיושב עם פרנסואה שהוא אמר לו שתוך שבוע-שבועיים הם רוצים לבוא על אבא שלי... אני רוצה ממך שתלך לפרנסואה וצ'רלי ותגיד להם שאם הם באמת גברים, שיחכו שאני אשתחרר ויבואו עליי, לא על המשפחה שלי... אם הם יעשו איתי טעות עכשיו, כשאני כאן, אני אקח להם את הנשמות שלהם.

"שי, אם אתה אוהב אותי, שים להם איזה מטען. לא משנה למי מהם, אפילו לאדם או אביב באחת המכוניות, ככה שיידעו שאני לא צוחק איתם... תראה אם יש מישהו לתת לו שקלים שיעיף אחד מהם".

"דורכים עליי יותר מדי"

אבל לא רק בהזמנת רצח עסקו המכתבים, אלא גם בעסקים שוטפים. במכתב שכתב פרנסואה אבוטבול לפרדי פרג'ייב מבקש אבוטבול עזרה בהרמת עסק חדש: "יש לי לפתוח מקום של מכונות בירושלים. אני צריך 10 מכונות פירמידה. בקשר לידיד שלי, מה שהוא מבקש תעזור לו...".

פרנסואה אף מבקש מפרג'ייב שיעזור לו לחסל את שי שירזי: "אני סומך עליך שתסיים את זה בשבילי. אני כבר מרגיש שדורכים עליי יותר מדי. צריך לתת תשובה כואבת".

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך את מעצרם של הארבעה בשלושה ימים בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?