החשוד האחרון ברצח נעצר לאחר 5 שנים במקרה

דוד אברהם נרצח לפני 5 שנים, במה שנראה אז כמו סצנה מתוך סרט מתח. יצאנית שהמירה את דתה לאיסלאם תצפתה על זירת הרצח. 3 מכרים שלה רצחו את אברהם באכזריות. הצעירה ועוד שניים כבר מרצים מאסרי עולם. הבוקר נעצר החשוד הרביעי ברצח לגמרי במקרה

חשוד. ארכיון (חדשות 2)

כבר כמעט חמש שנים שהמשטרה מנסה לשים סוף לסיפור רצח דוד אברהם. הבוקר, לאחר מאמץ ארוך ומתמשך, נעצר החשוד האחרון בפרשה - אבל באופן מקרי לחלוטין.

רפעת יעצאצא, שמעצרו הוארך היום בבית משפט השלום בתל אביב בשישה ימים בחשד לרצח בכוונה תחילה, שימש בשנים האחרונות כשוטר ברשות הפלסטינית בטול כרם. אתמול ניסה יעצאצא להיכנס לישראל, אך בדיקת רישיונותיו העלתה כי שמו קשור ברצח דוד אברהם.

לאחר הרצח אמנם נעצרו שלושה חשודים במוערבות בו, ובינתיים הם כבר הורשעו ונכלאו למאסרי עולם, אך מבחינת המשטרה, התיק עדיין נשאר פתוח. עדויות המעורבים והאינדיקציות המודיעיניות הצביעו על כך שישנו עוד אדם שמעורב ברצח הזה. היום כאמור הוא נעצר ומעצרו הוארך.

רצחו את אברהם כנראה בגלל היחס ל"סנדי"

הפרשה מזכירה בחלקה כמה סצנות מסעירות מסרטי אקשן. מרב צ'צ'קין, צעירה חיפאית יפהפייה, היום בת 23, שימשה כזונה במכון ליווי שנוהל על ידי הנרצח. במהלך שנת 2005 המירה צ'צ'קין את דתה לאיסלאם לאחר שהתרועעה עם צעיר מוסלמי, וככל הנראה אף ניהלה איתו מערכת יחסים רומנטית. גם הוא נעצר בחשד לרצח.

ב-14 באוקטובר 2005 הגיעה אחת הנערות העובדות אל מכון הליווי שנמצא ברחוב ז'בוטינסקי בתל אביב. היא גילתה את גופתו של אברהם שרועה על הרצפה כשהיא עטופה במגבות, ראשו עטוף בשקית, ידיו ורגליו קשורות וסימני חבלה על גופו. המשטרה שהגיעה העריכה כי מדובר בשוד, והחלה לחפש אחר החשודים.

לאחר כשבוע נעצרו שלושה חשודים: צ'צ'קין, שמסרה לרוצחים את המפתח לדירה ושימשה כתצפיתנית, לצד שני חשודים נוספים: בסאם יעצאצא, בן דודו של העצור הטרי, וסאלמה אבו-רידה, בזמנו בני 28 ו-24 בהתאמה, שביצעו את השוד.

התסריט של המשטרה היה כי השוד הסתבך, אם כי גורם במשטרה אמר שקיימת סברה כי מדובר בנקמה על היחס לצ'צ'קין, "סנדי", בפי הלקוחות הקבועים, בעיקר בגלל המצב בו נמצאה הגופה שהזכיר יותר הוצאה להורג מאשר ניסיון להרים חפצים מהדירה.

לטענתם של פרקליטיו יעצאצא שנעצר היום, הוא עבר כבר מספר פעמים לתוך שטחי ישראל. בין מעשה הרצח למעצרו של החשוד האחרון הספיק בית המשפט להטיל על שלושת המעורבים בפרשה עונש של מאסר עולם.