פרשת טופז: המצוד אחר תוקפים נוספים לא הסתיים

לאחר הסגרתו הבוקר של מוחמד יונס, במשטרה מעריכים כי ישנם תוקפים נוספים שקיבלו הוראות מטופז - ועדיין מסתובבים חופשי. במשטרה מייחסים ליונס מעורבות בתקיפתו של בועז בן ציון. 11 חשודים במעורבות בפרשה כבר נעצרו

המצוד אחר החשודים בפרשת טופז - טרם הסתיים: הבוקר, לאחר חיפושים של מספר שבועות, הסגיר עצמו למשטרה מוחמד יונס, החשוד בתקיפת סוכן השחקנים בועז בן ציון, יחד עם חשוד נוסף, רומן אלייב, שהסגיר עצמו במהלך השבוע שעבר. למרות זאת, כל מי שחשב שאפשר לסגור את הפרשה שהסעירה את המדינה - התבדה.

ממידע שהגיע לחדשות 2 באינטרנט עולה כי המשטרה עדיין מחפשת אחר חשודים נוספים במערבות בתקיפה. עוד נודע כי במשטרה הביעו "סיפוק רב" ממעצרו של יונס, ששהה ברמאללה מאז שהחל המצוד אחריו, וכי הם מייחסים לו מעורבות ממשית בתקיפתו של בועז בן ציון - ולא רק נסיון לתקיפה, כפי שצויין בבקשת המעצר התלויה כנגדו.

במהלך חודש ינואר נעצרו יונס ואלייב בעת שחיכו מתחת לביתו של סוכן השחקנים בתל אביב. השניים שוחררו לאחר מספר ימים מחוסר ראיות ולאחר שבן-ציון לא זיהה אותם במסדר זיהוי שנערך להם.

גם רענן שקד היה ב"רשימת החיסול" של טופז

אתמול פרסמנו כאן לראשונה על יעד חדש ברשימת ה"מותקפים הפוטנציאליים" של טופז - מבקר הטלוויזיה לשעבר של "ידיעות אחרונות", רענן שקד. על פי החשד, דודו טופז לא הסתפק רק בהזמנה המפורסמת של רענן שקד לקרב אגרופים ביניהם בשידור חי - אלא תיכנן תקיפה פיזית ממשית של שקד, זאת במסגרת רשימת היעדים ההולכת מתארכת של מי שכונה פעם "הראשון בבידור".

ביום חמישי האחרון הוזמן שקד לתחנת משטרת מרחב ירקון, שם עודכן ע"י חוקרי המשטרה כי שמו הופיע ברשימותיו של טופז כיעד לתקיפה. שקד אישר כי זומן למשטרה אך סירב להגיב לידיעה באופן רשמי.

על פי החשד, טופז תכנן לשלוח אנשים שיכו את שקד ויפצעו אותו קשה, זאת לאחר שבמשך שנים רבות מתח עליו ביקורת, במסגרת עבודתו כמבקר טלוויזיה. באחת הפעמים הזכורות יותר, הגיע טופז בשידור חי בתכניתו לביתו של שקד, צילצל באינטרקום וקרא לו "לרדת כדי ללכת מכות". שקד ההמום סירב כמובן להזמנה לדו-קרב יוצא הדופן הזה.

המידע החדש הגיע ככל הנראה לשוטרי מרחב ירקון ולחוקר הראשי בפרשת "דג ברשת", מפקח קובי גטניו, לאחר שביום חמישי האחרון נעצר אדם נוסף בפרשה, איברהים עזאם, החשוד במעורבות בתקיפת הסוכן בועז בן ציון. עזאם נעצר במחסום צבאי בשטחים, לאחר מצוד שביצעה המשטרה בשיתוף השב"כ, והוא חשוד ביצירת הקשר ובשילוח החשודים בתקיפתו של סוכן השחקנים בועז בן-ציון.