גם רענן שקד היה ברשימה של טופז

פרסום ראשון: גם מבקר הטלוויזיה לשעבר של "ידיעות אחרונות" היה ברשימת היעדים לתקיפה של דודו טופז. שקד אישר כי זומן למשטרה בעניין אך סירב להגיב. המידע החדש בעניינו הגיע ככל הנראה בעקבות מעצרו ביום ה' של איברהים עזאם, החשוד במעורבות בתקיפת הסוכן בועז בן ציון

הרשימה הולכת ומתארכת. דודו טופז בבית המשפט, ארכיון (חדשות 2)

אולי זה בעצם היה צפוי? לאחר שנים של יריבות מקצועית מתמשכת, נודע היום לחדשות 2 באינטרנט לראשונה כי דודו טופז לא הסתפק רק בהזמנה המפורסמת של רענן שקד לקרב אגרופים ביניהם בשידור חי - אלא תיכנן תקיפה פיזית ממשית של שקד, זאת במסגרת רשימת היעדים ההולכת מתארכת של מי שכונה פעם "הראשון בבידור".

ביום חמישי האחרון הוזמן שקד, עיתונאי שהיה בעבר מבקר הטלוויזיה של "ידיעות אחרונות", לתחנת משטרת מרחב ירקון, שם עודכן ע"י חוקרי המשטרה כי שמו הופיע ברשימותיו של טופז כיעד לתקיפה. שקד אישר כי זומן למשטרה אך סירב להגיב לידיעה באופן רשמי.

טופז צילצל באינטרקום של שקד והזמין אותו "לרדת למכות"

על פי החשד, טופז תכנן לשלוח אנשים שיכו את שקד ויפצעו אותו קשה, זאת לאחר שבמשך שנים רבות מתח עליו ביקורת, במסגרת עבודתו כמבקר טלוויזיה. באחת הפעמים הזכורות יותר, הגיע טופז בשידור חי בתכניתו לביתו של שקד, צילצל באינטרקום וקרא לו "לרדת כדי ללכת מכות". שקד ההמום סירב כמובן להזמנה לדו-קרב יוצא הדופן הזה.

המידע החדש הגיע ככל הנראה לשוטרי מרחב ירקון ולחוקר הראשי בפרשת "דג ברשת", מפקח קובי גטניו, לאחר שביום חמישי האחרון נעצר אדם נוסף בפרשה, איברהים עזאם, החשוד במעורבות בתקיפת הסוכן בועז בן ציון. עזאם נעצר במחסום צבאי בשטחים, לאחר מצוד שביצעה המשטרה בשיתוף השב"כ, והוא חשוד ביצירת הקשר ובשילוח החשודים בתקיפתו של סוכן השחקנים בועז בן-ציון.

מצוד אחרי חשודים בשיתוף השב"כ

המשטרה מנהלת בשבועות האחרונים מצוד אחר אלייב ויונס. במהלך המרדף הסגיר עצמו לפני ימים אחדים אלייב למרחב ירקון של המשטרה. יונס עדיין נחשב בגדר מבוקש. כפי שפורסם השבוע לראשונה בחדשות 2 באינטרנט, המשטרה חושדת כי יונס נמלט לאחת הערים בשטחים הפלסטיניים, והשב"כ מעורב לעומק במצוד אחריו.

אלייב ויונס חשודים כרגע אך ורק בניסיון לתקיפת בן ציון. בבקשת המעצר נגד השניים לא נכתב כי הם חשודים בתקיפה עצמה, אלא רק בנסיון תקיפה. השניים נתפסו בסמוך לביתו של בן ציון מספר ימים לאחר שהוא הותקף, אך המשטרה לא הצליחה להוכיח כי אלא שביצעו את התקיפה בפועל. עם מעצרו של עזאם, מקווים עתה כי יישפך אור חדש על הפרשה שיוכל אולי להוכיח את מעורבותם הישירה בתקיפה.

השבוע פרסמנו לראשונה קטעים נבחרים מתמלילי החקירה של טופז במשטרה. בין היתר נחשף כיצד הביע טופז חרטה באשר לתקיפת אבי ניר, מעורבותו בתקיפת שירה מרגלית וכן כיצד נחשף התכנון לפגוע גם בעורך "ישראל היום", עמוס רגב.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

תמלילי החקירות של טופז נחשפים

נחשף קשר בין טופז למשפחות הפשע

אחיו של החשוד בתקיפת בן-ציון בראיון לחדשות 2 באינטרנט

קראו את כתב האישום המלא נגד טופז ויתר הנאשמים

צפו באחיו של דודו טופז מתעמת עם כתב חדשות 2

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי