פרשת טופז: החשוד נלכד במחסום צבאי

פרשת טופז רק הולכת ומסתעפת: הלילה נעצר איברהים עזאם, תושב הצפון, במחסום צבאי סמוך לבית אל, בחשד כי הוא ששילח את תוקפיו של סוכן השחקנים בועז בן-ציון. המשטרה, גם בשיתוף השב"כ - כפי שפרסמנו היום לראשונה, ממשיכה במצוד אחר אחד מהתוקפים

נעצר חשוד במחסום צבאי. ארכיון (חדשות 2)

מעצר נוסף של איש מפתח במסיכת התקיפות של הנאשם דודו טופז. הלילה, במהלך בדיקה במחסום צבאי סמוך לבית אל, נעצר תושב הצפון בן 20 בשם אברהים עזאם, החשוד במעורבות בתקיפת סוכן השחקנים בועז בן-ציון.

המשטרה חושדת כי עזאם הוא ששלח את תוקפי בן-ציון לבצע את התקיפה האלימה. במשטרה מקווים כי המעצר יוכל לאמת את החשד המרכזי, לפיו רומן אלייב ומוחמד יונס הם שביצעו את המעשה.

המשטרה מנהלת בשבועות האחרונים מצוד אחר אלייב ויונס. במהלך המרדף הסגיר עצמו לפני ימים אחדים אלייב למרחב ירקון של המשטרה. יונס עדיין נחשב בגדר מבוקש. כפי שפורסם היום לראשונה בחדשות 2 באינטרנט, המשטרה חושדת כי יונס נמלט לאחת הערים בשטחים הפלסטיניים, והשב"כ מעורב לעומק במצוד אחריו.

אלייב ויונס חשודים כרגע אך ורק בניסיון לתקיפת בן ציון. בבקשת המעצר נגד השניים לא נכתב כי הם חשודים בתקיפה עצמה, אלא רק בנסיון תקיפה. השניים נתפסו בסמוך לביתו של בן ציון מספר ימים לאחר שהוא הותקף, אך המשטרה לא הצליחה להוכיח כי אלא שביצעו את התקיפה בפועל. עם מעצרו של עזאם, מקווים עתה כי יישפך אור חדש על הפרשה שיוכל אולי להוכיח את מעורבותם הישירה בתקיפה.

היום פרסמנו לראשונה קטעים נבחרים מתמלילי החקירה של טופז במשטרה. בין היתר נחשף כיצד הביע טופז חרטה באשר לתקיפת אבי ניר, מעורבותו בתקיפת שירה מרגלית וכן כיצד נחשף התכנון לפגוע גם בעורך "ישראל היום", עמוס רגב.

טופז חולק תא עם עוד שישה

טופז, העציר המפורסם במדינה, הועבר בשבוע שעבר מתאו באבו כביר, שם שהה מאז מעצרו המתוקשר לפני כחודש, לבית המעצר ניצן ברמלה. מאז ניסיון ההתאבדות, במהלכו הזריק לעצמו טופז ארבע מנות אינסולין, שהה טופז באגף מופרד עם עציר אחד נוסף, ושניהם היו תחת השגחה של מצלמות 24 שעות ביממה וסוהרים שבדקו אותם כל עשר דקות.

במקום מושבו הנוכחי שוהה טופז בתא עם שישה עצירים נוספים, כולם עצורי השגחה הנמצאים בפיקוח.
כפי שפורסם בחדשות 2 באינטרנט, העצירים ששהו יחד עם טופז באבו כביר קבלו על כך שהבדרן המפורסם מקבל יחס מועדף ושתנאיו טובים יותר משל העצירים האחרים.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

תמלילי החקירות של טופז נחשפים

נחשף קשר בין טופז למשפחות הפשע

אחיו של החשוד בתקיפת בן-ציון בראיון לחדשות 2 באינטרנט

קראו את כתב האישום המלא נגד טופז ויתר הנאשמים

צפו באחיו של דודו טופז מתעמת עם כתב חדשות 2

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

פרסום ראשון: נעצרו שני חשודים בתקיפת אבי ניר