חולץ אמסטף שהשתתף בקרבות כלבים

המשטרה עצרה שני צעירים תושבי ואדי ערה בחשד שקיימו קרבות כלבים לשם הימורים. חשדם של השוטרים התעורר לאחר שרכב ובו כלב אמסטף פצוע הגיע ברכב למחסום סמוך לאום אל פחם, זמן קצר לאחר שרכב ובו כלב מסוג פיטבול עבר במקום

כלב האמסטף שנפצע בקרב הכלבים (חדשות 2)

ערנות של שוטרי יס"מ חשפה פרשה מזעזעת של התעללות בכלבים לשם הנאה: שני תושבי ואדי ערה בשנות ה-20 לחייהם נעצרו שלשום בלילה בחשד לקיום קרבות כלבים בקרבת אום אל-פחם. כעת בודקים במשטרה האם ביצעו השניים עבירות נוספות כדוגמת ניהול מערכת של הימורים במסגרת קרבות הכלבים.

החשודים נתפסו במחסום משטרתי בקרבת אום אל-פחם כשברכבם כלב פצוע ושותת דם מגזע אמסטף, הנחשב לגזע מסוכן על פי חוק. חשדם של שוטרי היס"מ במחסום התעורר בעקבות רכב נוסף עם כלב מסוג פיטבול, גם הוא גזע מסוכן, שעבר במחסום רגעים ספורים לפני כן.

השוטרים עצרו את שני הצעירים והעבירו אותם מיד לחקירה בתחנת המשטרה הקרובה. נוסף לרכבם של החשודים, שהועבר לבדיקה, לקחו החוקרים גם את הטלפונים הניידים של השניים, מתוך הנחה שהקרבות תועדו באמצעותם.

משרד החקלאות: מעשה נבזי

כלב האמסטף הפצוע שחולץ במהלך התפיסה הועבר על ידי המשרד להגנת הסביבה למתקן מוגן, שם יעבור שיקום וטיפול רפואי בפצעיו. חוקרי יחידת הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) של משרד החקלאות שהוזעקו למקום גילו כי כלב הפיטבול אינו מסורס, דבר שלעצמו מהווה עבירה על החוק להסדרת הפיקוח על כלבים, היות וכלבים מגזע מסוכן מחויבים בסירוס או עיקור.

"קרבות כלבים מהווים עבירה חמורה על חוק צער בעלי חיים", אמרה ד"ר דגנית בן-דב, הממונה על פי חוק צער בעלי חיים במשרד החקלאות. "מדובר במעשה נבזי המסוכן לכלבים המשתתפים ונעשה למטרות ראווה. הציבור נקרא לדווח למשרד החקלאות על כל חשש לביצוע קרבות בעלי חיים".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו