מול המצלמות: מטפלת מתעללת בקשישה

שוב מקרה של התעללות בקשישים: מצלמות נסתרות שהוצבו בבית משפחה בקריית אתא תיעדו את המטפלת מתעללת באכזריות בסבתא הקשישה בת ה-90. היא צבטה באפה, הכניסה אגרוף בפניה ומשכה אותה בכוח עד שגרמה לסימנים כחולים להופיע על זרועותיה של אם המשפחה הקשישה. המטפלת נעצרה ונחקרה בחשד להתעללות. צפו בתמונות הקשות

"היא הושיבה את אמא על כיסא משש בבוקר עד עשר וחצי בלילה" - כך תיארה היום מזל רקזון, שכבר כמה ימים לא זזה ממסך המחשב, את יחסיה של אמה הקשישה והמטפלת שלה. מאז שהיא חושדת שהמטפלת שהיא מעסיקה במשך שנתיים מתעללת באמה בת ה-90, היא צופה בעקביות במתרחש בביתה באמצעות מצלמות נסתרות.

"ראינו סימן כחול על הלסת ועל היד של אמא. שאלנו מה קרה והיא ענתה שאמא נפלה", אומרת מזל. גם האם החולה לא ידעה להסביר מה קרה לה - עד שהמשפחה ראתה את התמונות, שלא משאירות הרבה מקום לספק. בסרטון אחד רואים את העובדת מנסה להעיר את הקשישה חסרת האונים, וכשהיא לא מגיבה, היא מושכת אותה בכוח מהרגל.

"זה פשוט אסון, כשראינו את התמונות כולם רצו ללכת להרביץ לה", סיפרה הבת הכואבת. "היא היתה בת משפחה לקחנו אותה לאירועים".

צובטת באפה, מכה באגרוף בפניה

בסרטון הקשישה מסרבת לקום והמטפלת מנסה שוב, בכוח. תחילה היא צובטת אותה באפה, אחר כך מכניסה לה אגרוף לפנים וכשזה לא עוזר היא מושכת אותה בכוח מהיד. "זה נורא מה שהיא עשתה", אומרת מזל בבכי. "פשוט נורא. אמא שלי אשה כזאת רגועה, טובה ולא מטרידה".

לאחר שבני המשפחה צפו בסרטון הם פנו למשטרה, שעיכבה את המטפלת לחקירה. דקות לפני מעצרה ולעיני המצלמות שלנו פנתה המטפלת לקשישה בה טיפלה שנתיים: "אני מצטערת", אמרה. "לא הרבצתי לה, משכתי לה ביד כך", היא מדגימה.

הלילה מובאת העובדת הזרה בפני שופט להארכת מעצרה. המשפחה תחפש מטפלת אחרת עבור האם, אבל בטוח לגמרי שהמצלמות הנסתרות יישארו במקום, כדי לוודא שאף אחד לא פוגע בכבודה.