"המוכרים קראו לנו כושים ואתיופים מסריחים"

עשרות צעירים ממוצא אתיופי התפרעו בתחנה המרכזית, לאחר שלטענתם בעלי דוכנים במקום קראו לעברם קריאות גזעניות. במהרה התלהטו הרוחות וקטטה המונית התפתחה במקום. השוטרים שהוזעקו למקום נאלצו לבקש תגבור על מנת להשתלט על המהומה. הערב האלים הסתיים בשני פצועים קל וארבעה צעירים עצורים

קטטה, ארכיון (רויטרס)

לא רק באירן היה סוער אמש, גם בתל אביב: עשרות צעירים ממוצא אתיופי, בהם קטינים, התעמתו עם בעלי דוכנים בתחנה המרכזית החדשה בעיר, שהאחרונים ככל הנראה צעקו לעברם קריאות גנאי. המשטרה הגיעה למקום – וחטפה גם היא.

סמוך לשעה 19:30 הוזעקו השוטרים לתחנה, לאחר דיווח על קטטה המונית בתחנה. א', תלמיד פנימיה שהשתתף באירוע, סיפר כי הוויכוח התפתח לאחר שהוא וחבריו ישבו ושתו משקאות חריפים במקום. לדברי א', כאשר אחד מהצעירים השתכר, החלו המוכרים באזור לכנות אותם בשמות מעליבים. "הם קראו לנו 'כושים' וצעקו לעברנו: "אתיופים מסריחים, תעופו מכאן, והרביצו לנו".

"איש לא לוקח אחריות על הילדים"

בין הצדדים פרצה קטטה המונית, ובעלי הדוכנים מיהרו להזמין את המשטרה. אולם הצעירים יידו אבנים גם לעבר השוטרים, ואלה נאלצו לקרוא לתגבורת כדי להשתלט על המהומה.

בסוף העימות הזה נספרו שני שוטרים שנפצעו קל אך לא נדרשו לטיפול רפואי, וארבעה צעירים שנעצרו בחשד להפרת סדר. "אנו חוקרים כעת את נסיבות האירוע", עדכן מפקד מרחב ירקון, נצ"מ משה (צ'יקו) אדרי. לדבריו, טרם נשללת האפשרות כי מדובר למעשה בתגרה בין נערים מפנימיות שונות.

גורמי אבטחה בתחנה הפנו אצבע מאשימה כלפי הפנימיות בהן לומדים התלמידים. "זה הפך להיות עניין שבשגרה", טענו. "הילדים מגיעים לכאן מדי יום חמישי ושותים לשוכרה. איש לא לוקח עליהם אחריות".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?