שכנו של אבי ניר משחזר את הרגעים לאחר התקיפה

אבינעם בר היה הראשון שהגיע למקום בו הותקף מנכ"ל קשת אבי ניר, לאחר ששמע את זעקותיו. "אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אילו לא היינו מגיעים", אמר לעיתון "ידיעות אחרונות", "הפרצוף של אבי היה מרוסק". הבוקר יוגש כתב אישום נגד דודו טופז, שידור חי באתר החל מ-11:30

אבי ניר. ארכיון (חדשות 2)

ב-24 בנובמבר 2008, בשעות הערב, הותקף מנכ"ל קשת אבי ניר סמוך לביתו, בצפון תל אביב. האדם הראשון שהגיע למקום לאחר התקיפה, שחשודים בה נעצרו רק אתמול, הוא שכנו של ניר, אבינעם בר, ששחזר את האירוע הקשה בעיתון "ידיעות אחרונות".

בר סיפר כי שמע את זעקותיו של ניר ומיהר לצאת החוצה. "זה נשמע כאילו הורגים שם מישהו. זו שכונה שקטה, לא שומעים פה צעקות בדרך כלל". ניר עצמו אמר לעיתון כי "אבינעם הציל אותי כשהגיע למקום התקיפה אז. אני לא רוצה בכלל לחשוב מה היה קורה אם הוא לא היה מופיע".

"פתאום ראיתי דמות שבקושי הולכת ואחרי כמה רגעים קלטתי זה אבי", הוסיף בר. "הוא רק אמר לי 'הרביצו לי, שאלו אם אני אבי ניר מהטלוויזיה והרביצו לי'". הוא נראה כאילו ניסו להרוג אותו. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אילו לא היינו מגיעים והתוקפים היו גומרים את העבודה".

בר תיאר את המראות הקשים לאחר התקיפה. "הפרצוף של אבי היה מרוסק, היה לו ממש בור מגל הגבה, עצמות שבורות וזרימה של דם שאי אפשר היה לעצור. לראות את הפנים שלו זה היה הכי נורא".

הבוקר: כתב אישום נגד טופז. שידור חי באתר ב-11:30

הבוקר יוגש כתב אישום נגד הבדרן דודו טופז בבית המשפט המחוזי בתל אביב. בין הראיות שיוצגו יופיעו גם שישה מכתבים ששלח טופז, לכאורה, למנכ"ל קשת אבי ניר. המכתבים מציגים את מסכת האיומים של טופז כלפי ניר.

באחד מהם דרש טופז ממנכ"ל קשת שישלם לו מיליון שקלים. אך כפי שעולה מהמכתבים, טופז לא הסתפק בהצהרת כוונות ודרש גם מפגן רצינות מניר. כהוכחה לנכונותו לשלם את הסכום, דרש טופז מניר, על פי החשד, לתלות בלונים בשכונת רמת החייל בתל אביב.

במכתב אחר דרש טופז מניר להוריד מהמרקע את התכנית "כוכב נולד" המשודרת בקשת. אך נוסף לכל האיומים הכתובים, בחר טופז בשליחים כדי להעביר את המסר ישירות לניר. כשהגיעו שליחיו של טופז לניר איימו עליו במילים: "נגמור אותך".

מקבץ העדויות מעיד לדעת הפרקליטות על אישיות בעייתית המהווה סכנה לציבור. מחר בבית המשפט צפויה הפרקליטות לטעון בבית המשפט כי טופז סיגל לעצמו מינהגים של העולם התחתון. לכן היא תבקש להשאירו במעצר עד תום ההליכים המשפטיים.

כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר הבוקר שידור חי מבית המשפט במהלך הדיון בו יוגש כתב האישום נגד טופז, שצפוי להתייצב באולם. השידור החי יועבר באתר החל מהשעה 11:30. 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

פרסום ראשון: נעצרו שני חשודים בתקיפת אבי ניר