בשבוע הבא: כתב אישום נגד החשוד ברצח דנה בנט

בית המשפט האריך את מעצרו של עדואן יחיא פרחאן, החשוד המרכזי ברצח הצעירה בת ה-18 מטבריה, בכפוף לכתב אישום. פרקליטתו של פרחאן, עו"ד תמי אולמן, מתחה ביקורת קשה על התנהלות החקירה וטענה כי טרם קיבלה לידיה את תוצאות הבדיקה הפסיכיאטרית שנערכה לו

בעיניים כבויות ובמבט מזוגג, הגיע הבוקר לבית משפט השלום בנצרת עדואן יחיא פרחאן, החשוד ברצח הנערה דנה בנט ז"ל לפני כמעט שש שנים.

בית המשפט קבע כי פרחאן שנעצר בחודש שעבר יישאר במעצר עד יום חמישי הבא, וזאת בכפוף להגשת כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים. איש מבני משפחתה של בנט לא נכח באולם.

הסניגורית: רופאים חקרו אותו כמו שוטרים

עו"ד תמי אולמן, שמייצגת את פרחאן, מתחה ביקורת על התנהלות המשטרה והחקירה נגד מרשה. לטענתה, היא טרם קיבלה לידיה את תוצאות הבדיקה הפסיכיאטרית שנערכה לפרחאן, זמן קצר לאחר שנעצר.

אולמן אף קבלה על היחס לו זכה פרחאן במהלך התהליך, וטענה כי קשה לתקשר איתו כיוון שהוא 'מנופח' כתוצאה מנטילת מתרופות. "הרופאים חקרו אותו כאילו הם שוטרים", סיפרה עורכת הדין. "הוא היה כבול ונתנו לו כדורים. זו לא בדיקה פסיכיאטרית  - זו חקירה משטרתית".

סוף עצוב לתעלומה

לפני כשלושה שבועות באה לסופה חידת היעלמותה של דנה בת ה-18, שש שנים קודם לכן. במסיבת עיתונאים מיוחדת חשפה המשטרה כי הצעירה נחטפה ונרצחה על פי החשד על פי פרחאן בן ה-33, תושב הכפר ואדיי חמאם. שרידי גופתה נמצאו במטע זיתים באזור טבריה.

פרחאן מרצה זה מכבר עונש מאסר על עבירת אונס בלי קשר לרציחתה של בנט. בחקירתו הודה עוד בשלושה מקרי רצח נוספים, בהם שני מקרי רצח של תיירים ורצח נוסף של צעיר ערבי.

בדיעבד התברר כי פרחאן, שפעל עם אשתו השנייה, נחקר גם חודשים ספורים לאחר היעלמותה של בנט, אך החוקרים לא הצליחו לקשור אותו למקרה. בחקירתו במשטרה לא סיפק פרחאן הסבר למעשיו, ומאוחר יותר חזר בו מגרסתו, ונשלח לבדיקה פסיכיאטרית.

סוף עצוב לפרשת דנה בנט:

כך נראו החיפושים אחר דנה בנט

ויקי בנט: "זה לא בן אדם זה מפלצת"

ויקי בנט מגיעה למקום בו נמצאה גופת בתה

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר