למה נבחן התיאוריה התפשט באמצע המבחן?

צעיר בן 20 מהכפר מנדא עורר את חשדו של בוחן התיאוריה, כשהרים שוב ושוב את חולצתו באמצע המבחן. לאחר שעבר בדיקה התגלתה מצלמה זעירה שהוצמדה לחגורתו, באמצעותה העביר את צילומי המבחן לאדם אחר - ששלח לו הודעות טקסט עם התשובות. רישיון נהיגה הוא כנראה לא יקבל בקרוב

כמה חם היה במבחן התיאוריה? (חדשות 2. אילוסטרציה)

נבחני התיאוריה בארצנו פשוט לא מפסיקים להפתיע: תושב כפר מנדא בן 20 נעצר לפני מספר ימים, לאחר שהגיע למבחן תיאוריה במשרד הרישוי בחיפה ובמהלך המבחן הרים את חולצתו שוב ושוב.

בוחן שהבחין בכך העיר לו, אך הוא לא חדל. לאחר זמן מה החליט הבוחן להפסיק את הבחינה ונערכה לו בדיקה. במהלכה התברר כי אותו צעיר ששאף לקבל רישיון נהיגה, החביא מצלמה שהוצמדה לחגורה וצילמה את השאלון.

המידע הועבר לאדם נוסף שקרא את תוכן המבחן והשיב לשאלות באמצעות הודעות טקסט. החשוד נעצר, נחקר, שוחרר בערבות ובהמשך יוחלט האם להגיש נגדו כתב אישום.

במקרה אחר: המצלמה הייתה בתוך קופסת הסיגריות

ידוע שמבחנים גורמים ללחץ, ולחץ גורם לנבחנים מעשנים לעשן יותר סיגריות. על כך בדיוק הסתמך תלמיד תיאוריה בן 17 שהגיע להיבחן במשרד הרישוי בעפולה עם קופסת סיגריות בחודש מאי השנה. אלא שקופסת הסיגריות התמימה למראה התגלתה כמכשיר ריגול משוכלל.

בוחנת שהבחינה בתנועות חשודות של הצעיר הפנתה אותו לשומר ששאל אותו לפשר מעשיו. בתגובה היכה אותו הצעיר באגרופיו ונמלט מהמקום. למרות התחכום הרב של המכשיר, החשוד לא טרח להשמיד את הראיות והותיר אחריו את קופסת הסיגריות ואת תעודת הזהות שלו. בדיקה קצרה העלתה שהצעיר, תושב ג'סר א-זרקא, הגיע להיבחן במשרד הרישוי כדי להוציא רישיון על טרקטור.

בתוך הקופסה שהותיר התגלה התקן מיוחד שכלל מצלמה זעירה שהורכבה על מכשיר סלולרי. על פי החשד הנער תכנן לצלם את שאלות הבחינה כדי להיעזר ב"חבר טלפוני". על פי עדויות הבוחנת, היו ברשותו גם אזניות באמצעותן תיקשר במהלך הבחינה, אולם הן לא נמצאו בכיתה.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

ה"מבחן" באזרחות פורסם - אלפי תלמידים נכשלו

בדיקה: שגיאות בספר ההכנה של משרד הרישוי

אל תנסו זאת במבחן: הטכנולוגיה לצד המעתיק