חשד: סספורטס סייע לטופז לא רק בתקיפת אבי ניר

בית המשפט האריך את מעצרו של אופיר סספורטס החשוד שתיווך בין טופז לתוקפיו של מנכ"ל קשת. כעת עולה החשד כי סספורטס מעורב בתיווך למקרי תקיפה נוספים. הפרקליטות הצהירה כי בכוונתה להגיש נגדו כתב אישום

בית משפט השלום בתל-אביב האריך הבוקר בשלושה ימים נוספים את מעצרו של אופיר סספורטס, החשוד כי תיווך בין דודו טופז לבין תוקפיו של מנכ"ל קשת אבי ניר. הבוקר התברר כי סספורטס חשוד בתיווך במקרים נוספים מלבד תקיפתו של ניר, וכי בינו לבין טופז נערך בימים האחרונים עימות. לשופט הוצג מכתב מהפרקליטות לפיו בכוונתם להגיש נגדו כתב אישום.

במקביל, התברר הבוקר כי בניגוד להערכות קודמות, ייתכן שכתב האישום נגד טופז ודניאל זנקו, חשוד נוסף בתיווך התקיפות, לא יוגש ביום חמישי הקרוב, והגשתו תדחה לשבוע הבא.

ביום חמישי האחרון הסגיר את עצמו סספורטס לידי חוקרי פרשת טופז, כשהבין כי המשטרה בעקבותיו. "החשוד מכחיש כל מה שיוחס לו", אמר לאחר מעצרו פרקליטו של סספורטס, עו"ד גל זייד. "בסופו של יום המשטרה תצטרך לגבש ראיות רציניות ולא דיבורים ושמועות - וזה, למיטב ידיעתי, אין כנגד החשוד".

לדברי סספורטס, בן 35 מחדרה, הוא נאלץ להרחיק עד אילת כיוון שחשש מהבדרן. עם זאת, השופטת רחל גרינברג התקשתה בסוף השבוע להאמין לגרסתו. "טופז נמצא זמן רב במעצר, ועל כן לא ברור על מה מתבססת הטענה", תהתה וקבעה:  "מדובר באלימות בדרגה קשה של תכנון ותחכום".

זנקו ממשיך "לזמר" על טופז

זנקו, שכנו של טופז ומי שחשוד בתיווך בינו לבין העבריינים התוקפים, סיפר אתמול לחוקרים במשך שעות על חיסול שהוא וטופז עמדו להוציא לפועל וגם על אנשים נוספים שתכננו לתקוף. עכשיו הפרקליטות צריכה להחליט אם בתמורה למידע, זנקו יואשם בסעיפים קלים יותר.

עוד עדכן זנקו את המשטרה כי טופז ביקש ממנו לעלות בדרגה ולהשתמש בחומרי נפץ באותן תקיפות שלא יצאו אל הפועל. הפרקליטות בוחנת את המידע הזה, ואם הוא יימצא אמין - זנקו יקבל טובות הנאה רבות כמו הקלה בסעיפי האישום ותקופת מעצר קצרה.

כדי לבדוק אם "רשימת התקיפות" החדשה של טופז אכן אמינה, ואם הוא באמת יכל להוציא את התכנונים לפועל, בדקו חוקרי המשטרה את חשבונות הבנק של הבדרן. שם התגלו יותר מ-50 מיליון שקלים, כך שלפחות מבחינה כלכלית - אין ספק שהדבר היה אפשרי בהחלט.

 בועז בן ציון שובר שתיקה: "לא מרחם על טופז"

סוכן השחקנים בועז בן ציון, שעל פי החשד טופז "הזמין" את תקיפתו, שבר אמש שתיקה ארוכה והגיב לראשונה לפרשה. "חשדנו שזה הוא", אמר בן-ציון למצלמות התכנית "ערב טוב עם גיא פינס".

"לא הופתענו כשזה נחשף", הוסיף בן-ציון. כשנשאל "אתה יותר מרחם או יותר כועס?", ענה בן-ציון: "מרחם בטח שלא. לא יודע, יש איזו הרגשה שכאילו מתחילים לרחם עליו. אני לא מבין איך מרחמים על הבן אדם. מה הוא נפל? הוא נפל עם 30 מיליון שקל בבנק. זה נקרא נפילה? אני מקווה שהוא יקבל את מה שמגיע לו".

בן-ציון הותקף על ידי אלמונים בחודש ינואר השנה, זמן קצר לאחר שקיבל שיחת טלפון מאיימת לביתו . לאחר שהתוקפים הכו אותו בפרצופו הוא התלונן למשטרה.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

טופז יצא מביה"ח: "את העונש שלי כבר קיבלתי"

בלעדי: גרושתו של דודו טופז מדברת

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

חוליית התוקפים ירדה למחתרת

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

שוחרר וקילל את העיתונאים

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

רשימת החיסול של טופז כללה את צביקה הדר, ארז טל ואברי גלעד