טופז יואשם ב"חבלה חמורה"

למרות שבבדיקות שנערכו לו הלילה בביה"ח לאחר שהתלונן על כאבים בחזה טופז נמצא בריא, הוחלט להשאירו שם להשגחה ל-24 שעות. במקביל, הודיעה הפרקליטות כי תאשים אותו בחבלה חמורה תוך 5 ימים

הפרקליטות הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב הצהרת תובע לפיה דודו טופז, שכנו דניאל זנקו והחשודים בתקיפת שירה מרגלית - סלימאן חיאדרה ואימן זבידאת - יואשמו בחבלה חמורה בנסיבות מחמירות ובעבירות נוספות. כתב האישום נגד הארבעה יוגש בתוך חמישה ימים.

בדיון הארכת המעצר שהתקיים הבוקר בנוגע לטופז, הוחלט שהוא יישאר במעצר עד למועד הגשת כתב האישום, וזאת בהסכמת סנגוריו ציון אמיר וגיל שמר. טופז עצמו לא הגיע לדיון הארכת מעצרו, בעקבות אשפוזו הלילה.

בבית החולים עבר טופז סדרת בדיקות, בהן א.ק.ג. ואקו לב. על פי בית החולים, כל הבדיקות מצביעות על כך שמצבו הבריאותי של טופז תקין. אולם צוות הרופאים שסביבו מספר שהוא שבר כלי. בבית החולים לא לוקחים סיכונים, ולמרות שמצבו הבריאותי נמצא תקין, בשל גילו ובמצבו הוחלט להשאירו שם להשגחה במשך 24 שעות.

נציגי המשטרה בדיון הארכת המעצר אמרו כי עדיין מתנהל מצוד אחר חשודים נוספים בתקיפתו של מנכ"ל קשת אבי ניר, "אך לא רק". בתום הדיון הכחיש פרקליטו של טופז עו"ד ציון אמיר את הפרסומים לפיהם טופז תכנן להתנקש בגרושתו רוני חן. "אלה תכנונים לא אחראיים שפגעו במשפחתו ובילדו של טופז", אמר עו"ד אמיר.

"העונש הצפוי: בין 3 ל-5 שנים"

מרבית הפרשנים מסכימים כי מי שהיה "מלך הרייטינג" עתיד לבלות כמה שנים טובות מאחורי סורג ובריח.

"אני לא מקנא בשופט שיצטרך להכריע בתיק הזה", אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט עורך הדין משה מרוז. "בנתינת העונש מתחשבים גם במצב נפשי, שכאן הוא מאוד יוצא דופן. הוא היה בטיפול פסיכיאטרי, יכול להיות ששיקול הדעת נפגם בצורה כל כך קיצונית בעקבות המצב הנפשי ובית המשפט לא יוכל שלא להתחשב בזה".

עו"ד מרוז הוסיף, "יש מקרים שכשאדם מוכר זה יכול לבוא דווקא לטובתו. מצד שני, השופט גם עלול להחמיר איתו. בנוסף, עומד פה המעשה החמור - שהוא לא חד פעמי. ברור שבמהלך המשפט יהיה לחץ מצד התקשורת ובסך הכל אני מעריך שהעונש ינוע בין 3 ל-5 שנים".

"ברחתי עד אילת כי חששתי מדודו"

ביום שישי האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרו של אופיר סספורטס, החשוד כי תיווך טופז לבין תוקפיו של מנכ"ל קשת אבי ניר. "מדובר באלימות בדרגה קשה של תכנון ותחכום", טענו השופטים בהחלטתם ושלחו את סספורטס לחמישה ימים נוספים בבית המעצר.

לדברי החשוד הוא נאלץ להרחיק עד אילת כיוון שחשש מהבדרן. עם זאת, השופטת רחל גרינברג התקשתה להאמין לגרסתו. "טופז נמצא זמן רב במעצר, ועל כן לא ברור על מה מתבססת הטענה", תהתה.

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

רשימת החיסול של טופז כללה את צביקה הדר, ארז טל ואברי גלעד