טופז לחברתו: "יש לי סוד, התנהגתי לא בסדר"

בלעדי: חברתו האחרונה של דודו טופז שוחחה היום טלפונית עם חדשות 2. היא העידה כי עוד לפני תקיפתה של שירה מרגלית, אמר לה טופז: "זה סוד שמציק לי, התנהגתי לא בסדר", אך לדבריה היא סירבה לשמוע. בינתיים, מתא המעצר, מכחיש טופז שתכנן לפגוע בגרושתו רוני חן ובבעלה הנוכחי

האם תקיפתה של שירה מרגלית, המשנה למנכ"ל רשת, יכולה הייתה להימנע? חברתו האחרונה של דודו טופז סיפרה היום לחדשות 2 על השהייה במחיצתו בשבועות האחרונים שלפני המעצר, ואמרה כי טופז ניסה לספר לה על ה"דברים" שעשה.

"הוא ממש בכה עם דמעות", אמרה בשיחה טלפונית. "אמרתי לו 'אתה לא בטלוויזיה, אוקיי, לא נורא. תהיה גאה בדברים שעשית'. אבל הוא המשיך והיה עצוב".

"הוא אמר לי 'זה סוד שמציק לי, התנהגתי לא בסדר'", סיפרה החברה. "ואני ישר חשבתי על עבירות מס או דברים דומים. אמרתי לו 'זה בסדר, לכולם יש סודות' ולא רציתי לשמוע. הוא ממש רצה להוציא את זה מעצמו, להקיא את זה החוצה. זה היה לפני התקיפה של שירה מרגלית, ואם הייתי נותנת לו להיפתח אולי זה לא היה קורה".

טופז לחוקרים: לא העליתי על דעתי לתקוף את רוני

דודו טופז הכחיש היום באוזני חוקרי המשטרה כי תכנן לפגוע באופן חמור בגרושתו, רוני חן, כפי שפורסם אמש. "לקחתי אחריות, הודיתי באופן מלא בתקיפות של אבי ניר, שירה מרגלית ובועז בן ציון", אמר.

באשר לרוני חן אמר טופז, "אין לי מושג, מעולם לא העליתי את זה על דעתי". לדברי טופז, מדובר בעוד ניסיון של שכנו דניאל זנקו - המתווך בינו לבין התוקפים - להוציא ממנו כסף.

טופז אמנם הודה כי "הטרידה אותי העובדה שרוני התחתנה והקימה משפחה חדשה, ושגבר אחר יגדל את הבן שלי, אבל מעולם לא חשבתי אפילו לעשות דבר כזה. פגשתי את זנאתי (בעלה), והוא אחלה גבר".

נמשך המצוד אחר מוחמד יונס ורומן אלייב

אחרי לילה נטול שינה, רוני חן ובעלה חיים זנאתי יצאו מהבית לכאורה לעוד יום של שגרה. אבל הכול היה שונה. אמש פורסם כי המשטרה בודקת חשד לפיו טופז ניסה להתנקש בחייה של חן ובעלה - מאחר ולא יכול היה לראות שגרושתו המשיכה בחייה והקימה משפחה חדשה בלעדיו. חן סירבה להשיב לשאלות עיתונאים.

סיפור האהבה בין חן לטופז היה גדול מהחיים, בשנת 97 נישאו על פסגת הר המצדה. כולם היו שם: שחקנים, זמרים ופוליטיקאים שרצו לברך את מלך הרייטינג בשיא פריחתו. אפילו שמעון פרס שאמר, "דודו הוא חלק מהשמש של ישראל".

אף אחד מהנוכחים באירוע המפואר לא תיאר לעצמו ששתים עשרה שנים אחר כך, ינסה טופז לרצוח את אם בנו.

במקביל, ממשיכה המשטרה במצוד אחר מוחמד יונס ורומן אלייב שנעצרו בעבר בחשד לתקיפת הסוכן בועז בן ציון ושוחררו על ידי בית המשפט. היום נחקרו בני משפחותיהם במשטרה בחשד שעזרו להם להימלט. אביו של אלייב סיפר היום לחדשות 2 כי הקשר עם בנו נותק לפני מספר חודשים.

היום טופז נשאר בתאו בבית המעצר אבו כביר. החוקרים סנצ נמרוד דניאל ומפקח קובי גטניו התמקדו בדניאל זנקו. החוקרים מתרשמים שזנקו מכיר את כל הפרטים וכרגע מעדיף לשמור את המידע לעצמו כדי להשתמש בזה כקלף מיקוח ולהקל בסעיפי האישום של עצמו.

היום עדכנה המשטרה את המפיק יואב גרוס כי גם הוא היה על הכוונת של טופז. נראה שרשימת התקיפות הולכת ומתארכת ואיתה סעיפי האישום נגד דודו טופז. 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

חוליית התוקפים ירדה למחתרת

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

שוחרר וקילל את העיתונאים

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

רשימת החיסול של טופז כללה את צביקה הדר, ארז טל ואברי גלעד