דיווח: טופז תכנן להתנקש בגרושתו עם מטען חבלה; המפיק שהיה על הכוונת מתעדכן במשטרה

עפ"י החשד אחת הדרכים שבחן דודו טופז כדי לרצוח את גרושתו רוני חן ובעלה חיים זנאתי הייתה ממש כמו בעולם התחתון - באמצעות מטען נפץ. טופז, עפ"י החשד, תכנן את הרצח למרות שידע שחן בחודש השני להיריונה. במקביל, המפיק יואב גרוס מעיד במשטרה

טופז כבר הודה, אבל החקירה עדיין בעיצומה: גם הבוקר הגיע הבדרן לתחנת המשטרה בתל אביב להמשך החקירה. במקביל, מעדכנים השוטרים את את מפיק הטלוויזיה יואב גרוס, שגם בו, על פי החשד, תכנן טופז לפגוע. השוטרים הגיעו לביתו של גרוס על מנת לגבות ממנו עדות בפרשה.

הבוקר דיווח העיתון ידיעות אחרונות כי טופז תכנן לחסל את גרושתו ובעלה באמצעות הטמנת מטעני חבלה, זאת בעת שידע שהיא בחודש השני להריונה. במשטרה אומרים כי הראשון בבידור הולך ונראה ממש כמו ראש ארגון פשע.

ככל שהחקירה מתקדמת, מתגלים פרטים חדשים שמזעזעים את חוקרי המשטרה. אתמול נחשף כי המשטרה בודקת חשד לפיו הבדרן והשחקן "הזמין" יחד עם שכנו דניאל זנקו אדם שיתקוף את גרושתו של טופז, רוני חן. השניים תכננו, על פי החשד, לפגוע גם בבעלה, השחקן חיים זנאתי.

הסיבה מאחורי התכנון המטורף הזה היא כנראה קנאתו של טופז במערכת היחסים בין חן לבעלה. טופז, על פי הדיווח, לא יכול היה לשאת את העבודה שגרושתו המשיכה בחייה בלעדיו. בנוסף לתכנון הפגיעה בגרושתו ובעלה, חשוד טופז שתכנן לפגוע באיש תקשורת נוסף.

טופז וזנקו חשודים כי תכננו, אספו מודיעין וביצעו מעקב אחרי חן. אחד החשדות שנבדקים הם שתקיפה כזאת כבר הייתה בדרך לביצוע - אך נבלמה ככל הנראה. טופז הודה בתכנון התקיפה בחקירתו.  

נמשך המצוד המשטרתי אחר חוליות הביצוע

גורמים המעורבים בחקירת טופז מסרו אתמול כי לאחר תקיפתו ה"מוצלחת" מבחינתו של טופז של אבי ניר, הוא החל להאמין שהוא יכול לפתור את בעיותיו בעזרת שליחת תוקפים לכל מי שהכעיס אותו בשנים האחרונות. "אין ספק שהוא קינא ברוני", אמר מכר שלה ל"ידיעות אחרונות". למרות השנים שחלפו מאז הגירושין, הוא קינא יותר כשהיא נישאה לחיים זנאתי. אין שום הסבר אחר לניסיון הנפשע לתקוף אותה".

במהלך השבוע תיחשף רשת חדשה שפעלה בשליחות טופז, שכוללת תוקפים חדשים ו"בנק מטרות" נוסף, שקיומו נחשף אתמול, בהארכת מעצרו של הבדרן.

גם בשעה זו נמשך המצוד אחר חוליות התוקפים הנוספות. אמש הותר לפרסום כי המשטרה מחפשת אחר מוחמד יונס ורומן אלייב, שנעצרו כבר באפריל בחשד לתקיפת הסוכן בועז בן-ציון.

לפני כשבוע דיברה לראשונה גרושה אחרת של טופז, דליה בר-ששת, עם חדשות 2 באינטרנט. "כשמגיעים לעצור מישהו לא מזמינים את מצלמות הטלוויזיה", אמרה בר-ששת. "זו פשוט התנהלות לא נכונה. זה פשוט קרקס, זה לא אנושי".

בר-ששת טענה כי פרשות רבות התחילו משמועות. "גם כשהתפרסמו השמועות על דודו רתחתי מזעם על זה", אמרה. "זו השיטה של המשטרה בישראל. במדינה מתוקנת לא עושים דברים כאלה. משטרה עובדת, לא מפיצה שמועות ולא עובדת בתקשורת".

בהכנת הידיעה השתתף גלעד שלמור

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

חוליית התוקפים ירדה למחתרת

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

שוחרר וקילל את העיתונאים

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

רשימת החיסול של טופז כללה את צביקה הדר, ארז טל ואברי גלעד

דודו טופז ניסה להתאבד בתא המעצר

בלעדי: טופז מדבר לראשונה מאז ההודאה