החשד: טופז תכנן לפגוע "באופן חמור" גם בגרושתו ובבעלה

פרשת טופז מגיעה לשיאים חדשים: במשטרה בודקים חשד לפיו הבדרן שהודה בתקיפת אנשי התקשורת תכנן "לפגוע באופן חמור" בגרושתו, יחד עם שכנו דניאל זנקו. לפי החשד, הם אספו מודיעין ועקבו אחרי רוני חן ובעלה. הרקע ,ככל הנראה, קנאה שחש טופז

פרשת דודו טופז הולכת ומסתעפת, ואמש היא מגיעה לרמות חדשות ובלתי צפויות: המשטרה בודקת חשד לפיו הבדרן והשחקן "הזמין" יחד עם שכנו דניאל זנקו אדם שיתקוף את גרושתו של טופז, רוני חן. השניים תכננו על פי החשד לפגוע גם בבעלה.

צפו בחתונתם של טופז וחן

טופז וזנקו חשודים כי תכננו, אספו מודיעין וביצעו מעקב אחרי חן. אחד החשדות שנבדקים הם שתקיפה כזאת כבר הייתה בדרך לביצוע - אך נבלמה ככל הנראה. טופז הודה בתכנון התקיפה בחקירתו, ומהחקירה עולה כי הרקע הוא ככל הנראה קנאה שחש טופז על כך שגרושתו "המשיכה בחייה בלעדיו", כלשונו.

במהלך השבוע תיחשף רשת חדשה שפעלה בשליחות טופז, שכוללת תוקפים חדשים ו"בנק מטרות" נוסף, שקיומו נחשף היום, בהארכת מעצרו של הבדרן.

גם בשעה זו נמשך המצוד אחר חוליות התוקפים הנוספות. אמש הותר לפרסום כי המשטרה מחפשת אחר מוחמד יונס ורומן אלייב, שנעצרו כבר באפריל בחשד לתקיפת הסוכן בועז בן ציון. לא ברור אם הם חשודים, אך כנראה שהם ירדו למחתרת ומתחמקים מהמשטרה.

השופט: "אם טופז ישוחרר - חיי אנשים בסכנה"

בית משפט השלום בתל אביב האריך ב-7 ימים נוספים את מעצרו של טופז. בדיוק כמו בהארכת המעצר הקודמת, לא הגיע לדיון והוא השתתף בו באמצעות שיחת וידאו-קונפרנס מבית המעצר באבו-כביר. בסיום הדיון האריך השופט את מעצרו, ואמר: "הוצג בפניי דוח המפרט את ההתקדמות בחקירה. לאחר שעיינתי בדוח, נראה לי שאין מנוס מלהאריך את מעצרו, על אף הניסיון האובדני ומצבו הבריאותי".

"קיים חשש של ממש לשיבוש חקירה והימלטות מהארץ", הוסיף השופט בדברי הסיכום, "קיימת התפתחות בחקירה המחייבת את המשך המעצר. עם כל הצער שבדבר, אני מאריך את מעצרו ב-7 ימים".

עוד הוא אמר, כי "קיים חשש לחיי אחרים אם טופז ישוחרר".

עו"ד ציון אמיר: "דודו לא עבריין, תרומתו ידועה לכל"

סניגורו של טופז, עו"ד ציון אמיר, לא הבין מדוע מרשו צריך להישאר במעצר. "החקירה הסתיימה", אמר אמיר בדיון. "קיבלם הודאה וגביתם עדות מבועז בן ציון, אבי ניר ושירה מרגלית. כל מה שאתם צריכים זה להגיש את החומרים לפרקליטות".

על כך השיב נציג המשטרה בדיון, מפקח קובי גטניו: "זה לא נכון. יש התפתחויות בעניין של טופז ואנחנו מנסים לאתר חשודים נוספים הקשורים אליו". גטניו הוסיף כי "יש מידע חדש שלא קשור לאחד משלושת המתלוננים. האינדיקציות האלה התקבלו רק אתמול בשעה שמונה בערב".

לכל אורך הדיון ניסה עו"ד אמיר להוכיח כי מרשו ענה על כל שאלות החוקרים ושיתף פעולה באופן מלא, ובכך הוא קיווה לפסול את חשש המשטרה לשיבוש הליכי חקירה. "דודו לא עבריין, תרומתו ידועה לכל", אמר עו"ד אמיר בדיון. "מצבו הבריאותי והנפשי קשה עד מאוד, וביום חמישי האחרון הוא ביצע ניסיון אובדני בתא המעצר. אנחנו מבקשים שזה יילקח בחשבון בהחלטה", כך לדברי עו"ד אמיר.

אחיו של טופז: "אני מבקש חמלה"

טרם תחילת הדיון ביקש אחיו של טופז, מיקי גולדנברג, חמלה על דודו בשל עברו: "אני מבקש חמלה על דודו, שהיד שחותמת על גזר הדין תגיע מהלב - לא פחות מהמוח".

גולדנברג הוסיף: "כאשר יינתן גזר דינו שלא ישכחו את הדברים הטובים שהוא עשה. הוא התנדב והוציא מכספו, מנפשו ומרוחו כדי לעזור, וזה דבר שהוא עשה יותר מרוב האנשים בארץ".

מכתבי האיום של טופז לאבי ניר

במקביל, עוד ועוד עדויות שחושפת המשטרה מוכיחות לכאורה את התכנון מאחורי המעשים בהם חשוד דודו טופז. השבוע פירסמנו לראשונה את תוכנם של שני מכתבים שהעביר טופז למנכ"ל קשת אבי ניר לאחר שהותקף. את המכתבים כתבה עוזרת הבית של טופז לבקשתו. העוזרת הודתה בחשדות נגדה ושוחררה לביתה.

המכתב הראשון שנשלח לאבי ניר הכיל תמונה של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים ועליה הכיתוב: "באש ובמים בית"ר ירושלים". על התמונה חתם: "לה פמיליה" - קבוצת אוהדים קיצונית של קבוצת הכדורגל, שהשאילה לעצמה את השם של המאפיה האיטלקית בסרטים.

אבל זה לא היה המכתב היחיד שקיבל ניר מטופז. "שים לב מי יכול לעמוד מאחורי התקיפה", כתב בעילום שם. "טמירה ירדני, יואב גרוס, אלעד קופרמן". השלושה הם מפיקים בכירים שעובדים בתעשיית הטלוויזיה.

"טופז דרש בכל פעם תקיפות חמורות יותר"

במשטרה טוענים כי טופז ידע היטב מה הוא עושה, אולי בניגוד לאפשרות שפרקליטיו יטענו לאי שפיות. מהחקירה עולה כי טופז חש סיפוק אחרי כל תקיפה, ובכל פעם דרש מאנשיו תקיפות חמורות יותר. הוא הקדיש את כל זמנו למעקב אחרי הקורבנות ולהוצאה לפועל של התקיפות שתכנן.

בנוסף, טופז מעביר לחוקריו את המסר שהקריירה שלו עוד לפניו. הוא עדיין משוכנע שמקומו בטלוויזיה. במהלך החקירה הוא אמר לחוקרים: "אני משתף פעולה כי אולי אצא מבית הסוהר, ויש לי מה לתרום. מבינים אותי".

במקביל להמשך חקירתו של טופז במשטרה, המשטרה מנהלת מצוד נרחב אחר תוקפיו של מנכ"ל קשת אבי ניר, זאת בעקבות מידע נקודתי שמסר טופז בחקירה - שהפליל את שני החשודים. במשטרה מכירים את זהותם של שני התוקפים, שהיו הזרוע המבצעת של טופז בתקיפת ניר, אבל עדיין לא איתרו אותם והחיפושים נמשכים בכוחות גדולים למדי. טופז משתף פעולה בחקירתו באופן מלא וממשיך למסור פרטים לחוקרי המשטרה.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

חוליית התוקפים ירדה למחתרת

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

שוחרר וקילל את העיתונאים

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

רשימת החיסול של טופז כללה את צביקה הדר, ארז טל ואברי גלעד

דודו טופז ניסה להתאבד בתא המעצר

בלעדי: טופז מדבר לראשונה מאז ההודאה