מעצרו של טופז הוארך ב-7 ימים, השופט: "אם טופז ישוחרר, חשש לחיי אחרים"

הבדרן שהודה בהזמנת התקיפות של אנשי התקשורת יישאר באבו-כביר לפחות עוד 7 ימים נוספים. השופט: "הוצג בפניי דוח סודי המפרט את ההתקדמות בחקירה", ככל הנראה מדובר ברשימה חדשה של מותקפים פוטנציאליים. אחיו של טופז אמר טרם הדיון: "כאשר יינתן גזר דינו שלא ישכחו את הדברים הטובים שהוא עשה"

בית משפט השלום בתל אביב האריך ב-7 ימים נוספים את מעצרו של דודו טופז, הבדרן ואיש הטלוויזיה שהודה בהזמנת שורה של תקיפות נגד אנשי תקשורת, בהם אבי ניר, שירה מרגלית ובועז בן-ציון.

טופז, בדיוק כמו בהארכת המעצר הקודמת, לא הגיע לדיון והוא השתתף בו באמצעות שיחת וידאו-קונפרנס מבית המעצר באבו-כביר. בסיום הדיון האריך השופט את מעצרו, ואמר: "הוצג בפניי דוח המפרט את ההתקדמות בחקירה. לאחר שעיינתי בדוח, נראה לי שאין מנוס מלהאריך את מעצרו, על אף הניסיון האובדני ומצבו הבריאותי". ככל הנראה מדובר ברשימה חדשה של מותקפים פוטנציאליים.

"קיים חשש של ממש לשיבוש חקירה והימלטות מהארץ", הוסיף השופט בדברי הסיכום, "קיימת התפתחות בחקירה המחייבת את המשך המעצר. עם כל הצער שבדבר, אני מאריך את מעצרו ב-7 ימים".

הוא הוסיף כי "קיים חשש לחיי אחרים אם טופז ישוחרר".

עו"ד ציון אמיר: "דודו לא עבריין, תרומתו ידועה לכל"

סניגורו של טופז, עו"ד ציון אמיר, לא הבין מדוע מרשו צריך להישאר במעצר. "החקירה הסתיימה", אמר אמיר בדיון. "קיבלם הודאה וגביתם עדות מבועז בן ציון, אבי ניר ושירה מרגלית. כל מה שאתם צריכים זה להגיש את החומרים לפרקליטות".

על כך השיב נציג המשטרה בדיון, מפקח קובי גטניו: "זה לא נכון. יש התפתחויות בעניין של טופז ואנחנו מנסים לאתר חשודים נוספים הקשורים אליו". גטניו הוסיף כי "יש מידע חדש שלא קשור לאחד משלושת המתלוננים. האינדיקציות האלה התקבלו רק אתמול בשעה שמונה בערב".

לכל אורך הדיון ניסה עו"ד אמיר להוכיח כי מרשו ענה על כל שאלות החוקרים ושיתף פעולה באופן מלא, ובכך הוא קיווה לפסול את חשש המשטרה לשיבוש הליכי חקירה. "דודו לא עבריין, תרומתו ידועה לכל", אמר עו"ד אמיר בדיון. "מצבו הבריאותי והנפשי קשה עד מאוד, וביום חמישי האחרון הוא ביצע ניסיון אובדני בתא המעצר. אנחנו מבקשים שזה יילקח בחשבון בהחלטה", כך לדברי עו"ד אמיר.

אחיו של טופז: "אני מבקש חמלה"

טרם תחילת הדיון ביקש אחיו של טופז, מיקי גולדנברג, חמלה על דודו בשל עברו: "אני מבקש חמלה על דודו, שהיד שחותמת על גזר הדין תגיע מהלב - לא פחות מהמוח".

גולדנברג הוסיף: "כאשר יינתן גזר דינו שלא ישכחו את הדברים הטובים שהוא עשה. הוא התנדב והוציא מכספו, מנפשו ומרוחו כדי לעזור, וזה דבר שהוא עשה יותר מרוב האנשים בארץ".

מכתבי האיום של טופז לאבי ניר

במקביל, עוד ועוד עדויות שחושפת המשטרה מוכיחות לכאורה את התכנון מאחורי המעשים בהם חשוד דודו טופז. השבוע פירסמנו לראשונה את תוכנם של שני מכתבים שהעביר טופז למנכ"ל קשת אבי ניר לאחר שהותקף. את המכתבים כתבה עוזרת הבית של טופז לבקשתו. העוזרת הודתה בחשדות נגדה ושוחררה לביתה.

המכתב הראשון שנשלח לאבי ניר הכיל תמונה של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים ועליה הכיתוב: "באש ובמים בית"ר ירושלים". על התמונה חתם: "לה פמיליה" - קבוצת אוהדים קיצונית של קבוצת הכדורגל, שהשאילה לעצמה את השם של המאפיה האיטלקית בסרטים.

אבל זה לא היה המכתב היחיד שקיבל ניר מטופז. "שים לב מי יכול לעמוד מאחורי התקיפה", כתב בעילום שם. "טמירה ירדני, יואב גרוס, אלעד קופרמן". השלושה הם מפיקים בכירים שעובדים בתעשיית הטלוויזיה.

"טופז דרש בכל פעם תקיפות חמורות יותר"

במשטרה טוענים כי טופז ידע היטב מה הוא עושה, אולי בניגוד לאפשרות שפרקליטיו יטענו לאי שפיות. מהחקירה עולה כי טופז חש סיפוק אחרי כל תקיפה, ובכל פעם דרש מאנשיו תקיפות חמורות יותר. הוא הקדיש את כל זמנו למעקב אחרי הקורבנות ולהוצאה לפועל של התקיפות שתכנן.

בנוסף, טופז מעביר לחוקריו את המסר שהקריירה שלו עוד לפניו. הוא עדיין משוכנע שמקומו בטלוויזיה. במהלך החקירה הוא אמר לחוקרים: "אני משתף פעולה כי אולי אצא מבית הסוהר, ויש לי מה לתרום. מבינים אותי".

במקביל להמשך חקירתו של טופז במשטרה, המשטרה מנהלת מצוד נרחב אחר תוקפיו של מנכ"ל קשת אבי ניר, זאת בעקבות מידע נקודתי שמסר טופז בחקירה - שהפליל את שני החשודים. במשטרה מכירים את זהותם של שני התוקפים, שהיו הזרוע המבצעת של טופז בתקיפת ניר, אבל עדיין לא איתרו אותם והחיפושים נמשכים בכוחות גדולים למדי. טופז משתף פעולה בחקירתו באופן מלא וממשיך למסור פרטים לחוקרי המשטרה.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

חוליית התוקפים ירדה למחתרת

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

שוחרר וקילל את העיתונאים

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

רשימת החיסול של טופז כללה את צביקה הדר, ארז טל ואברי גלעד

דודו טופז ניסה להתאבד בתא המעצר

בלעדי: טופז מדבר לראשונה מאז ההודאה