טופז עומת עם עדויות החוקרים הפרטיים

בסוף השבוע עימתו חוקרי המשטרה את טופז עם עדויות החוקרים הפרטיים, שהעסיק כדי לאתר את כתובותיהם של אנשי התקשורת בהם פגע או תכנן לפגוע. החוקרים טענו כי הם פעלו בהתאם לחוק, וביררו עבור טופז אך ורק את הכתובות שביקש ולא אספו עבורו מודיעין. מאין הגיעו תמונות בתי המותקפים למחשבו האישי של טופז?

טופז עומת עם עדויות החוקרים הפרטיים (חדשות 2)

חקירת דודו טופז מסתעפת: בסוף השבוע עימתו חוקרי המשטרה את דודו טופז עם עדויות החוקרים הפרטיים שהעסיק כדי לאתר את כתובותיהם של אנשי התקשורת. לטענת החוקרים הפרטיים, הם פעלו בהתאם לחוק וביררו עבור טופז אך ורק את הכתובות אותן ביקש - ולא אספו עבורו מודיעין.

"שיתפנו ונמשיך לשתף פעולה עם משטרת ישראל ככל שנידרש", אמר היום מנכ"ל חברת החקירות TG עירד תמיר. "נמסרה עדות קצרה במשטרה לבקשתה והוברר כי משרדנו פעל בהתאם לחוק".

כזכור, במחשבו האישי של טופז מצאה המשטרה "תיקי מודיעין" על אנשי התקשורת שהותקפו על ידי שליחיו של טופז - אבי ניר, שירה מרגלית ובועז בן-ציון, וכן על אישים נוספים שתקיפות שלהם תוכננו אך לא יצאו אל הפועל - אברי גלעד, ארז טל וצביקה הדר.

המידע במחשבו של טופז היה מפורט ביותר, וכלל תמונות של הבתים, פירוט שגרת יומם של אנשי התקשורת, מידע על מכוניותיהם וכן דרכי הגעה ומילוט מהבתים. כעת עולה השאלה: אם החוקרים הפרטיים שהפעיל טופז לא אספו את המודיעין, מאין הוא הגיע למחשבו של טופז? על כך יצטרכו להשיב חוקרי המשטרה.

חשד: ידידתו של טופז מעורבת בכתיבת המכתבים

במקביל להמשך חקירתו של טופז במשטרה, המשטרה מנהלת מצוד נרחב אחר תוקפיו של מנכ"ל קשת אבי ניר, זאת בעקבות מידע נקודתי שמסר טופז בחקירה - שהפליל את שני החשודים. במשטרה מכירים את זהותם של שני התוקפים, שהיו הזרוע המבצעת של טופז בתקיפת ניר, אבל עדיין לא איתרו אותם והחיפושים נמשכים בכוחות גדולים למדי. טופז משתף פעולה בחקירתו באופן מלא וממשיך למסור פרטים לחוקרי המשטרה.

אמש במהדורת סוף השבוע של חדשות 2, חשפנו כי טופז ניסה להסיט מעצמו את החשדות ושלח לאבי ניר מנכ"ל קשת לאחר תקיפתו תמונה של בית"ר ירושלים ועליה הכיתוב 'באש ובמים בית"ר ירושלים' וחתם את המכתב במילים 'לה פמיליה', ארגון אוהדי בית"ר הנחשב אלים, כדי שחוקרי המשטרה יחשדו בתחקיר התכנית שתולים, שעסק בקבוצת הכדורגל. אחד החשודים שהמשטרה מחפשת, היא ככל הנראה אישה, ידידתו של טופז שמעורבת, על פי החשד, בכתיבת המכתבים.

מחר: הצהרת תובע על כתב אישום נגד טופז

מחר, בעת שהמשטרה תבקש להאריך את מעצרו של טופז, תוגש הצהרת תובע על הכוונה להגיש נגדו כתב אישום חמור. ההערכה היא שגם מחר, כמו בדיון הקודם בהארכת המעצר, ישתתף טופז בדיון באמצעות שיחת וידאו מבית המעצר, ולא יגיע באופן אישי לבית משפט השלום.

הבוקר פירסם עיתון "הארץ" כי חוקרי המשטרה הודיעו לצביקה הדר, ארז טל ואברי גלעד, בהם על פי החשד תיכנן טופז לפגוע, שעליהם להסתובב בימים הקרובים בליווי מאבטחים. לדברי החוקרים, טופז כבר הספיק להעביר כסף לעבריינים שהיו אמורים לתקוף אותם, ולכן הם עדיין נתונים בסכנה.

במשטרה לא לוקחים סיכונים מיותרים, ואחרי ניסיון ההתאבדות של דודו טופז בשבוע שעבר בתא המעצר, מפקחים עליו כעת 24 שעות ביממה - באמצעות מצלמות ושמירה צמודה של הסוהרים. טופז שוהה מאז שנעצר בבית המעצר באבו כביר.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

המשטרה מנהלת מצוד אחר תוקפי אבי ניר; זהותם ידועה

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

שוחרר וקילל את העיתונאים

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

רשימת החיסול של טופז כללה אנשי טלוויזיה בכירים

דודו טופז ניסה להתאבד בתא המעצר

העצירים באבו כביר מלגלגים: "טופז נשבר מהר"

בלעדי: טופז מדבר לראשונה מאז ההודאה