המשטרה מנהלת מצוד אחר תוקפי אבי ניר; זהותם ידועה

המשטרה מנהלת מצוד אחר תוקפיו של אבי ניר, שזהותם ידועה בעקבות מידע שמסר טופז בחקירתו. מחר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו של טופז, ותגיש תצהיר תובע על כוונתה להגיש נגדו כתב אישום חמור. בינתיים: חקירתו של טופז נמשכת ללא הפסקה

המשטרה מנהלת מצוד נרחב אחר תוקפיו של מנכ"ל קשת אבי ניר, זאת בעקבות מידע נקודתי שמסר טופז בחקירה - שהפליל את שני החשודים.

במשטרה מכירים את זהותם של שני התוקפים, שהיו הזרוע המבצעת של טופז בתקיפת ניר, אבל עדיין לא איתרו אותם והחיפושים נמשכים בכוחות גדולים למדי. במקביל, נמשכת הבוקר חקירתו של דודו טופז בחשד שתקף אנשי תקשורת. טופז משתף פעולה בחקירתו באופן מלא וממשיך למסור פרטים לחוקרי המשטרה.

מחר, בעת שהמשטרה תבקש להאריך את מעצרו של טופז, תוגש הצהרת תובע על הכוונה להגיש נגדו כתב אישום חמור. ההערכה היא שגם מחר, כמו בדיון הקודם בהארכת המעצר, ישתתף טופז בדיון באמצעות שיחת וידאו מבית המעצר, ולא יגיע באופן אישי לבית משפט השלום.

הבוקר פירסם עיתון "הארץ" כי חוקרי המשטרה הודיעו לצביקה הדר, ארז טל ואברי גלעד, בהם על פי החשד תיכנן טופז לפגוע, שעליהם להסתובב בימים הקרובים בליווי מאבטחים. לדברי החוקרים, טופז כבר הספיק להעביר כסף לעבריינים שהיו אמורים לתקוף אותם, ולכן הם עדיין נתונים בסכנה.

טופז הקדיש את כל זמנו לאיסוף מידע לקראת התקיפות

במשטרה טוענים כי טופז ידע היטב מה הוא עושה, אולי בניגוד לאפשרות שפרקליטיו יטענו לאי שפיות. מהחקירה עולה כי טופז חש סיפוק אחרי כל תקיפה, ובכל פעם דרש מאנשיו תקיפות חמורות יותר. הוא הקדיש את כל זמנו למעקב אחרי הקורבנות ולהוצאה לפועל של התקיפות שתכנן.

בנוסף, טופז מעביר לחוקריו את המסר שהקריירה שלו עוד לפניו. הוא עדיין משוכנע שמקומו בטלוויזיה. אתמול הוא אמר לחוקרים: "אני משתף פעולה כי אולי אצא מבית הסוהר, ויש לי מה לתרום. מבינים אותי".

פיקוח על טופז 24 שעות ביממה

אמש במהדורת סוף השבוע של חדשות 2, חשפנו כי טופז ניסה להסיט מעצמו את החשדות ושלח לאבי ניר מנכ"ל קשת לאחר תקיפתו תמונה של בית"ר ירושלים ועליה הכיתוב 'באש ובמים בית"ר ירושלים' וחתם את המכתב במילים 'לה פמיליה', ארגון אוהדי בית"ר הנחשב אלים, כדי שחוקרי המשטרה יחשדו בתחקיר התכנית שתולים, שעסק בקבוצת הכדורגל.

אבל זה לא היה המכתב היחיד שקיבל ניר מטופז. "שים לב מי יכול לעמוד מאחורי התקיפה", כתב בעילום שם. "טמירה ירדני, יואב גרוס, אלעד קופרמן". השלושה הם מפיקים בכירים שעובדים בתעשיית הטלוויזיה.

במשטרה לא לוקחים סיכונים ואחרי ניסיון ההתאבדות של דודו טופז בשבוע שעבר בתא המעצר , מפקחים עליו כעת 24 שעות ביממה. טופז שוהה מאז שנעצר בבית המעצר באבו כביר. עכשיו מפקחים על כל הזמן באמצעות מצלמות ושמירה צמודה של הסוהרים.

 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

טופז נעצר - סיקור מיוחד:

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי

מכתב ההתאבדות: "קצתי בחיי"

שוחרר וקילל את העיתונאים

טופז כתב לאבי ניר: "אתה עומד למות"

רשימת החיסול של טופז כללה אנשי טלוויזיה בכירים

דודו טופז ניסה להתאבד בתא המעצר

העצירים באבו כביר מלגלגים: "טופז נשבר מהר"

בלעדי: טופז מדבר לראשונה מאז ההודאה