פחד ברחוב: שני פדופילים באותה שכונה בי-ם

שני הפדופילים נתפסו תוך יומיים בלב שכונת הר-נוף בירושלים. צירוף מקרים מעניין, אבל אין ביניהם קשר. אחרי אחד מהם, בן 17 בלבד, מחפשת המשטרה כבר חצי שנה. רק אמש זיהה אותו הקורבן שלו ברחוב - ודיווח לאביו

שני פדופילים, שכונה אחת: הסיפור המדהים הזה מתחיל לפני כחצי שנה, כאשר אביו של נער בן 11 נקרא למנהל הישיבה בירושלים שבה הוא לומד. בשיחה ביניהם סיפר המנהל לאב שהילד הותקף מינית. הנער גולל בסיפורו תיאורים קשים על איך נסע באוטובוס, ונער אחר אילץ אותו לבוא עמו לשירותים של הישיבה שלהם, שם הוא תקף אותו וניסה לבצע בו גם מעשי סדום.

במהלך ששת החודשים האחרונים נעשו מספר ניסיונות לאתר את התוקף בשכונת הר נוף. אמש טלפן אביו של הילד למשטרה וסיפר שבנו מזהה את התוקף ברחוב. הוא הונחה לעקוב אחריו, עד שהגיעו הבלשים ועצרו את הנער בן ה-17. "מדובר בתיאורים קשים ומצמררים של הילד", אמר היום נציג המשטרה בבית המשפט.

בחקירתו סיפר בן ה-17 לחוקרים שהוא תקף עוד תשעה ילדים ונערים בני 11, 12 ו-13 באותה שכונה. פרקליטו של החשוד, עו"ד דני טל, אמר כי "מדובר במקרים שהיו בהסכמה. הבחור עצמו קטין, ההתייחסות של המשפט אליו היא שונה לחלוטין. זה בוודאי לא מישהו שצריך להתייחס אליו כפושע".

רק בסוף הדיון היום בבית המשפט סיפר הפרקליט כי אחד מבני המשפחה של החשוד טרח לספר לו שהחשוד עצמו עבר תקיפה מינית לפני חמש שנים.

שלוש תלונות נגד חשוד נוסף

ואתמול, באותה שכונה, נתפס אדם מבוגר החשוד כפדופיל. נגדו יש במשטרה שלוש תלונות של שני צעירים וקטין אחד שטוענים שבשנים האחרונות הוא אילץ אותם לבצע יחד עמו סוגים שונים של עבירות מין. הם גם סיפרו לחוקרים שהם עצמם, המתלוננים, יודעים על עוד לפחות 10 מקרים של נערים שאותם לדבריהם תקף.

פרקליטו של החשוד טוען שמדובר בעלילה שמקורה בכך ששכניו בשכונה לא הסכימו עם אורח החיים המתירני של הגבר החרדי. לדבריו, הוא העז לראות טלוויזיה ואף לגלוש באינטרנט. "בתוך החברה החרדית, כאשר אדם משוחח עם נערים זה לא מקובל בגלל הפרשי הגילים", הסביר עו"ד קובי סגל.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?