סניגורו של טופז: דודו מצטער ומכה על חטא

לאחר שנשבר והודה אמש בהתארגנות תקיפת אנשי התקשורת, ישוב הבוקר "הראשון בבידור" לחדר החקירות. "לא יכולתי לסבול עוד את התסכול", הסביר אמש טופז את מעשיו והביע צער: "אני מצטער על מה שעשיתי, אבל זה כבר לא יעזור לשירה מרגלית". הערכה: טופז עלול לשבת לפחות 10 שנים. עורך דינו ציון אמיר: "מצב בריאותו קשה"

טופז. נשבר והודה (חדשות 2)

השחקן והבדרן דודו טופז נחקר בשעה זו במטה משטרת מרחב הירקון, לאחר יום סוער שעבר עליו אמש. טופז נפגש גם עם סניגורו עו"ד ציון אמיר. את הלילה העביר "הראשון בבידור" בבית המעצר באבו כביר.

"דודו טופז נמצא באחד מרגעי השפל הקשים בחייו" - כך אמר הבוקר סניגורו של טופז, עו"ד ציון אמיר בשיחה עם רזי ברקאי בגלי צה"ל. "מצבו הבריאותי הוא גורם שבטח יצטרכו לעסוק בו בבית המשפט".

"המעשים של דודו לא פשוטים על זה אי אפשר להתווכח", הוסיף עו"ד אמיר וציין כי קו ההגנה טרם גובש. "קו ההגנה שלי לא דווקא יהיה אי שפיות זמנית. אנחנו נקבל את חומר החקירה ונראה. צריך לקחת בחשבון שדודו מכה על חטא ומצטער על מעשיו. מצבו הבריאותי על כל מרכיביו קשה מאוד, אבל זה ייבחן בבית המשפט".

לשאלה האם הודאתו של טופז במעשיו נבעה משיקול מושכל השיב עו"ד אמיר: "התנהלות של דודו בעת קבלת ההחלטה שלו להודות חפה מכל שיקול מניפוליטיבי. אין שום מניפולציה, תנו לו קרדיט על זה. השיחה שלי איתו היתה בארבע עיניים. זה היה מעמד קשה, המפגש מבחינתו של דודו היה מעורב בקושי רב מאוד".

"הוקל לי ברגע שהודיתי"

לאחר 12 שעות של חקירה מאומצת, הוחזר טופז לתא המעצר. בסיום החקירה פנה לחוקריו ואמר: "הוקל לי ברגע שהודיתי". הבדרן אמר שהוא רצה להתוודות לאורך כל השבוע, אבל לא הצליח למצוא את פתח המילוט. אתמול, מול החוקרים סנ"צ נמרוד דניאל ומפקח קובי גטניו - הוא נשבר, והודה בכל העבירות שמיוחסות לו.

במהלך 5 שעות של חקירה, הטיחו בפניו חוקרי מרחב ירקון את כל הראיות שיש בידיהם: ההודאה של השכן, משיכות מחשבון הבנק, איכוני שיחות טלפון ועוד.

"מצטער על מה שעשיתי, אבל זה כבר לא יעזור לשירה מרגלית"

במהלך החקירה התחיל טופז לבכות ואמר לחוקרים: "אני מודה. אני עומד מאחורי התקיפות. לא יכולתי לסבול עוד את התסכול, האנשים שדוחקים אותי מחוץ למסך הטלוויזיה. אני רוצה לגמור עם זה כמה שיותר מהר ולפגוש שוב את ילדיי". בהמשך החקירה אמר טופז: "אני מצטער על מה שעשיתי, אבל זה כבר לא יעזור לשירה מרגלית".

טופז אמר עוד לחוקרים שהוא לא יכול לשאת את הדבר הזה על מצפונו. לדברי גורמים במשטרה, הוא נראה במצב נפשי רעוע: "אני לא פסיכולוג, אבל נראה שהוא במצב נפשי קשה", אמר גורם במשטרה לחדשות 2, "אין ספק שמצבו לא טוב".

הערכה: טופז עלול לשבת לפחות 10 שנים

במשטרה בשלב זה נזהרים, אולם לא לייחוס מעריכים שכתב אישום חמור נגד טופז יוגש כבר בשבוע הבא. העבירות המיוחסות לטופז כוללות קשירת קשר לביצוע פשע וחבלה בכוונה מחמירה, עבירות שהעונש המקסימלי הקבוע בחוק לגביהן הוא 16 שנות מאסר.

בקשת המעצר שהוגשה אתמול לבית המשפט, כללה חמישה מקרים של תקיפות, בהן תקיפת שירה מרגלית, שתי תקיפות של בועז בן-ציון, תקיפת אבי ניר וכן תכנון תקיפתו של עמוס רגב, עורך "ישראל היום".

דודו טופז נעצר - סיקור מיוחד:

טופז לחבריו: "השמיים נפלו עליי"

גרושתו של טופז: לא אנושי מה שעושים לו

המשטרה: טופז שימש כראש התארגנות פלילית

מיוחד: טופז מזים את השמועות נגדו 

צפו בתגובתו הראשונה למעצר

נעצר חשוד שלישי בתקיפתה של שירה מרגלית

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?