צעיר שדהר ב-196 קמ"ש אמר לשוטרים: "מיהרתי הביתה"

מכמונת המהירות של שוטרי התנועה הארצית זעקה היום. השוטרים ראו את המספר 196 מופיע על גבי המכשיר והורו לרכב הדוהר לעצור מייד בצידי הכביש. מבירור קצר התברר כי מדובר בצעיר בן 18, תושב ראשון לציון, לו היה גם תירוץ מעניין למהירות הגבוהה: "מיהרתי הבייתה", אמר לשוטרים. רשיונו נפסל במקום והוא בקרוב יעמוד לדין

לא מקשיבים - ודוהרים בכבישים (חדשות 2)

פשוט לא מקשיבים: צעיר בן 18 תושב ראשון לציון נתפס הבוקר על ידי שוטרי משטרת התנועה הארצית נוהג בכביש 431 החדש במהירות 196 קמ"ש, כמעט 100 קמ"ש יותר מהמהירות המותרת. התירוץ שלו למהירות הגבוהה היה מעניין למדי: "מיהרתי הביתה", אמר לשוטרים. במשטרה מסרו הבוקר כי רישיונו נפסל במקום, וכי הוא צפוי לעמוד לדין בקרוב.

שרשרת הדיווחים על מעצרם של נהגים הדוהרים בכבישי ישראל לא פוסקת, חרף התאונות הקשות שאירעו בשבוע שעבר. אמש נעצר תושב נתניה בן 28, כשטס במהירות 186 קמ"ש בכביש 45 בסמוך לבן שמן. "זהו רכב שכור ורציתי לראות לאיזה מהירות הוא מסוגל להגיע", הסביר הנהג לשוטרים. רישיונו נפסל במקום, וגם הוא צפוי לקבל בקרוב הזמנה לדין.

בשבוע החולף אירעו שתי תאונות קשות, בהן היו מעורבים צעירים. צעיר בן 17.5, נהג חדש פגע בילד בן ארבע בנתניה, שעה שזה חצה את הכביש במעבר חצייה. הצעיר הוסיף חטא על פשע כשנמלט מהמקום, מותיר את הילד פצוע על הכביש. נהגים אחרים שהיו עדים לתאונה פתחו במרדף אחר הנהג, שעצר את הרכב ליד חוף הים ונמלט ברגל.

שוטרי הסיור של משטרת נתניה בסריקות באזור ואיתרו לבסוף את הנהג הפוגע, אשר קיבל אך לא מזמן את רישיון הנהיגה שלו. הנער הסביר שנבהל מהפגיעה ולכן נמלט מזירת התאונה. בנוסף ציין הצעיר שהמכונית שבה נהג שייכת להוריו והיא נלקחה מהם ללא רשות.

החבר'ה רצו להחזיק ידיים - ופגעו בעדי

כמה ימים קודם לכן נפצעה קשה מאוד עדי ביטון, תושבת נתיבות שכל חטאה היה להיות במקום הלא נכון בזמן הלא נכון. שעה שהמתינה לעבור במעבר חצייה, פגע בה רכב נהוג, על פי החשד, על ידי נהג צעיר - שנמלט מהמקום ולאחר מכן אותר.

מחקירת המשטרה עולה שאת התאונה הזאת - באמת היה ניתן למנוע: שתי מכוניות, נהוגות על ידי שני חיילים, ולצידם חבריהם, נסעו האחת ליד השנייה במטרה מטופשת אחת - כדי שהנוסעים בשתי המכוניות יוכלו לאחוז בידיהם של חבריהם במכונית המקבילה.

המכונית הפוגעת נסעה מכיוון באר שבע לכיוון אשקלון. היו בה הנהג, בן 20, ועוד שלושה נוסעים. את המשחק המסוכן הם ביצעו סמוך לצומת המזלג. כשהמכוניות נצמדו זה לזה איבד הנהג את השליטה, ירד מדר לשוליים ופגע בהולכת הרגל שעמדה שם. אחרי הפגיעה נמלטו שתי המכוניות מהמקום, אך הן זוהו ונעצרו במחסום משטרתי סמוך לשדרות. חקירת בוחני התנועה של מרחב הנגב גילתה את מה שבאמת התרחש על הכביש.