הסוף העצוב של דנה בנט: כך נראו החיפושים

יחד עם פרטי חקירת הרצח של דנה בנט ז"ל, התירה היום המשטרה לפרסום גם צילומים מימי החיפושים אחר שרידי גופתה, באותו מטע זיתים בו הוכתה למוות. השוטרים, המתנדבים וגם הארכיאולוגים סרקו כל פיסת עפר כדי לאתר את גופתה של דנה - עד שהתגלתה, ויחד איתה התגלתה אחת מפרשות הרצח החמורות אי פעם בישראל

לאחר שהיום נחשפו פרטי הרצח המזעזע של דנה בנט ז"ל, ויחד איתם עוד 3 מקרי רצח שלא פוענחו, המשטרה מתירה היום לפרסום צילומים חדשים שטרם נראו מהחיפושים אחר גופת הנערה, שנעלמה בלילה אחד באוגוסט לפני 6 שנים. הסרטים צולמו בשבועות האחרונים, באותו מטע זיתים בו אותרו שרידי גופתה של דנה ז"ל וכפי שפורסם היום - בו גם הוכתה ונרגמה באבנים עד שמתה.

בצילומים ניתן לראות את עבודת החיפוש של השוטרים, מתנדבי המשטרה, וגם של הארכיאולוגים שסייעו באיתור השרידים. את המטע, בו לימים תקום האנדרטה המאולתרת לזכר דנה בנט, מעטרים שלטי "חפירה ארכיאולוגית" - שנועדו לשמור על חשאיות החיפושים.

במשטרה השתמשו גם בגלאי מתכות ובאמצעים טכנולוגיים מתקדמים נוספים, חילקו את שטח המטע לחלקות שונות וסרקו כל חלקה במאמץ רב. במשטרה השתמשו גם בצילומי אוויר וצילומי לווין של האזור כדי למפות אותו ולהבין איך הוא נראה לפני 6 שנים זמן הרצח - לעומת השטח כפי שהוא נראה היום.

היום נחשף כי מי שהובילה את השוטרים אל מקום הרצח, והמקום בו הייתה גופתה של דנה ז"ל בשש השנים האחרונות, היא בת זוגו לשעבר של החשוד המרכזי ברצח, שחשודה בעצמה בסיוע והשתתפות בחטיפה וברצח של דנה. בת הזוג, שבזמן הרצח הייתה קטינה, נעצרה לאחר שבמשטרה התקבל מידע מודיעיני, שהיום לא נחשף, לגבי פרשת דנה בנט.

החשד: פרחאן רצח את דנה ורגם אותה באבנים

במסיבת עיתונאים דרמטית, חשפה היום המשטרה את נסיבות מותה של דנה בנט ז"ל. הצעירה בת ה-18 הייתה קורבן לרצח מזעזע של רוצח סדרתי אכזר וקר. לרוצח סייעה כאמור נערה, שפיתתה את בנט.

החשוד המרכזי ברצח דנה בנט נמצא כבר מאחורי הסורגים. מדובר בצעיר בן 32, יחיא פרחאן, תושב הכפר ואדי חמאם הסמוך לטבריה. הוא מרצה זה מכבר עונש מאסר על עבירת אונס בלי קשר לרציחתה של בנט. בחקירתו הודה החשוד גם בשלושה מקרי רצח נוספים, אחד מהם ביצע כשהוא היה בן 17 בלבד, בגשר אריק בצפון.

שני מקרי הרצח הנוספים שהודה פרחאן בביצועם הם רצח של תיירת צ'כית ב-2003, ורצח של שותפו לתא בתחנת המשטרה בטבריה ב-2004.

"לפני כחודש התקבל מידע בימ"ר (יחידה מרכזית) עמקים שעל פיו ניתן להבין מה קרה ברצח", פתח סגן ניצב אבי אלגריסי, מפקד היחידה, את מסיבת העיתונאים המיוחדת של המשטרה. "בעקבות המידע נעצרה בחורה צעירה, בת 22 כיום, שחשפה את התגלגלות הפרשה".

"בחקירה שיתפה הצעירה פעולה ומסרה פרטים על מעורבותה ומעורבות בן זוג ברצח", המשיך לספר אלגריסי. "היא הובילה והצביעה על המקום בו נרצחה דנה בנט וכן חשפה מקרי רצח נוספים שביצע הבן זוג".

מהחקירה מתברר כי הצעירה ובת זוגה פיתו את בנט ז"ל להיכנס למכוניתם. אחר כך פרחאן הכה את אותה, חנק אותה ורגם אותה באבנים. במשטרה חושדים כי מעשה הרצח הנורא הזה נעשה רק לשם "ההנאה" מהרצח, ללא שום מניעים נוספים. בעקבות המידע שמסרה הצעירה, פתחה המשטרה בסריקות במקום שעליו הצביעה הבחורה. כבר בשלבים המוקדמים נמצאו שרידי גופתה של בנט והודעה נמסרה לאמה, ויקי.

חקירתו של פרחאן נערכה רק לפני ימים אחדים לאחר שהובהל ממקום מאסרו. בחקירתו הוא הודה ברצח של בנט ואף שיחזר את המעשה. בנוסף הודה פרחאן גם בעוד שלושה מקרי רצח נוספים.

גופתה נמצאה במטע זיתים

דנה, בת לאזרח ישראלי שעזב את הארץ לקליפורניה, עבדה למחייתה כמלצרית. ב-1 באוגוסט 2003, בהיותה בת 18, נעלמה לאחר שירדה ממונית בטבריה בשעה אחת בלילה ופתחה בצעדה לכיוון בית דודיה. היא עלתה למונית לאחר סיום המשמרת שלה במסעדה ביחד עם חברתה שירן קוריה, וירדה בסמוך לאצטדיון הכדורגל בעיר. בשעה 01:45 נקלט אות מהטלפון הנייד שלה סמוך למושבה מגדל, אולם מאז - איש לא ראה אותה.

במהלך שש השנים האחרונות המשטרה עסקה בחיפושים נמרצים אחרי דנה. תיאורה של בנט תואר כך על ידי המשטרה: "עיניה כחולות-ירקרקות, גובהה של דנה בנט 1.67 סנטימטרים, מבנה גופה מלא, שיערה ארוך וצבע חום מתולתל. בפעם האחרונה בה נראתה, היא לבשה גופיה לבנה ומכנסי ג'ינס כחולים ובהירים. על אפה נקודת חן".

בנט הובאה בסוף השבוע שעבר למנוחת עולמים במושב הזורעים בצפון. אלפי אזרחים, שוטרים ומתנדבים הגיעו ללוות את הצעירה בדרכה האחרונה, שש שנים אחרי שיצאה מביתה ולא שבה אליו. מסע ההלוויה יצא מגשר הכניסה לטבריה הצמוד לאיצטדיון העירוני - המקום האחרון בו נראתה דנה ז"ל בחיים, בראשון לחודש אוגוסט בשנת 2003.

סוף עצוב לפרשת דנה בנט:

ויקי בנט: "זה לא בן אדם זה מפלצת"

אחיו של הרוצח התקשר לאביה של דנה

ויקי בנט מגיעה למקום בו נמצאה גופת בתה

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר