ויכוח בקיבוץ תם בהרוג ופצוע קשה

מפרטי החקירה של האירוע בקיבוץ, סמוך לכפר סבא, עולה כי מדובר במריבה בין חבר קיבוץ לבין איש הנהלה, במהלכה שלף החבר אקדח ופצע את איש ההנהלה. לאחר הירי הפנה היורה את האקדח אל עצמו והתאבד. היום היו אמורים ככל הנראה לדון בקיבוץ בקיצוץ שכרו של החבר היורה. חברי הקיבוץ אומרים: "הליך ההפרטה מערער"

גבר נהרג ואדם נוסף נפצע באורח קשה בצהריים בקיבוץ רמת הכובש, סמוך לכפר סבא. מפרטי החקירה עולה כי מדובר במריבה בין איש הנהלת הקיבוץ לבין חבר קיבוץ, שהסתיימה בירי הקטלני. היורה הוא יוסי שיינברג, חבר הקיבוץ בשנות ה-60 לחייו.

הריב בין השניים החל באחד המשרדים של הקיבוץ. במהלך הוויכוח שלף חבר הקיבוץ אקדח ואיים על חבר ההנהלה, גידי כהן, שאינו חבר קיבוץ. האחרון יצא מהמשרד בריצה ונמלט לכיוון מגדל המים של הקיבוץ, שם ירה בו החבר שרדף אחריו, מטווח קצר. לאחר הירי, ממנו נפצע כאמור באורח קשה, ירה בעצמו החבר בעל האקדח - והתאבד.

כוחות גדולים של המשטרה הגיעו למקום כדי לברר מה בדיוק אירע. טרם ברורה מערכת היחסים בין ההרוג והפצוע. ככל הנראה, הרקע לסכסוך היה ועדה שהייתה צפויה להתקיים היום ובה הייתה אמורה לדון הנהלת הקיבוץ גם בקיצוץ בשכרו של החבר.

חברי הקיבוץ: "ההפרטה מערערת"

הוועדה משום מה בוטלה בשעות הבוקר. בקיבוץ התרעמו על קביעת המשטרה כי המניע לירי הייתה הוועדה וטענו כי נושא הורדת השכר כלל לא היה אמור להיכלל בישיבה. "תלכו לעבוד במקום לעמוד ולהתראיין לתקשורת", צעק אחד מהחברים על השוטרים. לאחר מכן הוסיף לחדשות 2 באינטרנט, כי "מדובר באירוע קשה מאוד לקיבוץ, אירוע עצוב".

אנשי הקיבוץ מתארים אדם שקט וביישן. "הוא אדם רגיל, מופנם", סיפרו ברמת הכובש על ההלם המוחלט בקיבוץ. "אנחנו לא מאמינים שזה קרה. אנחנו לא יודעים איך לעכל את זה". ברמת הכובש סיפרו כי ליורה שלושה בנים, וכי לא מזמן נולד לו נכד.

חלק מחברי הקיבוץ תלו את האשמה בהליך ההפרטה שעובר הקיבוץ. "פתאום אנשים מבוגרים מוצאים עצמם עם משכורת של ילד אחרי צבא, וזה מערער", אמרו. נועה חכים, הייתה עדת ראייה לאירוע. "ראיתי אותם עומדים כאן על המרפסת ולא הייתי בטוחה אם היה ביניהם דין ודברים", אמרה לחדשות 2 באינטרנט.

"הם המשיכו ללכת לאורך המרפסת ולבסוף ירדו במדרגות. בשלב מסוים איבדתי איתם קשר עין, פתאום ראיתי את הירייה. קשה לי מאוד לשחזר את זה. זהו אירוע נוראי שקשה לכל הקיבוץ". 

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר