רכב התפוצץ בראשל"צ; אין נפגעים

אזרחים דיווחו על פיצוץ עז שנשמע בקניון רוטשילד בעיר והקונים פונו מהמקום. בבדיקה התגלה כי במכונית שחנתה בחניון התפוצץ מטען חבלה שגרם להתלקחותה. לא היו נפגעים. הרכב היה שייך לעבריין המוכר למשטרה

מטען חבלה התפוצץ ברכב שחנה בחניון של קניון רוטשילד בראשון לציון. כתוצאה מהפיצוץ הרכב עלה באש. כוחות מד"א ומכבי אש הגיעו למקום לאחר שאזרחים דיווחו על קול הפיצוץ. לא דווח על נפגעים בתקרית.

"שמעתי פיצוץ", מספרת עוברת אורח שהייתה בסמוך לקניון בשעת התקרית. "בהתחלה הוציאו את כל המוכרים מהקניון אבל אחר כך איפשרו את כניסתם חזרה. לחניונים עדיין לא מרשים כוחות הביטחון להיכנס".

הערכה: הפיצוץ על רקע פלילי

בתחילה חשבו השוטרים כי מדובר בתקלה טכנית ושהפיצוץ נגרם כתוצאה מקר חשמלי שגרם להתלקחות מכל דלק. אמנם חבלני המשטרה שהגיעו לזירה מאוחר יותר גילו כאמור את הסיבה האמיתית לפיצוץ: מטען חבלה קטן הוצמד למושב הנהג.

במשטרה מעריכים כי הרקע לתקרית החמורה - פלילי. עוד נמסר כי בעליו של הרכב הוא עבריין תושב העיר, המוכר למשטרה. העבריין עצמו לא היה כלל במכונית - הייתה זו חברתו לחיים של העבריין וילדיהם שנסעו עם הרכב לקניון. למשטרה עדיין לא ברור כיצד הגיע המטען, שכן לא נמצאו סימני פריצה במכונית.

לפני כשבועיים, היה זה פיצוץ עז שהחריד את העיר אילת. מטען שהוצמד למכונית התפוצץ תוך כדי נסיעה. הנהג נפצע קשה ונוסע נוסף שהיה עמו נפצע קל.

הפיצוץ אירע בעת שהשניים נסעו ברחוב פרפרון בעיר. נהג המכונית, קבלן שיפוצים תושב נצרת שעובד בעיר, נפצע קשה ופונה לבית החולים יוספטל. הנוסע שהיה עמו נפצע קל. החשד המרכזי היה כי מדובר באירוע על רקע פלילי. יחד עם זאת, המשטרה הבהירה כי הפצועים אינם מוכרים מהתחום הפלילי.

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר