התעלומה נחשפה: רוצח סדרתי רצח את דנה בנט

מחקירת המשטרה עולה כי בת ה-18 שנעלמה לפני 6 שנים נחטפה ונרצחה על ידי יחיא פרחאן מהכפר ואדי חמאם סמוך לטבריה. לרצח סייעה צעירה שפיתתה אותה לבוא עימה בכסף. פרחאן, רוצח סדרתי, חנק אותה ורגם באבנים

שש שנים אחרי היעלמותה ושבוע אחרי מציאת שרידי גופתה פוענחו ופורסמו היום נסיבות מותה של דנה בנט ז"ל: הצעירה בת ה-18 הייתה קורבן לרצח מזעזע של רוצח סדרתי אכזר וקר. לרוצח סייעה נערה שפיתתה את בנט.

החשוד המרכזי ברצח דנה בנט נמצא כבר מאחורי הסורגים. מדובר בצעיר בן 32, יחיא פרחאן, תושב הכפר ואדי חמאם הסמוך לטבריה. הוא מרצה זה מכבר עונש מאסר על עבירת אונס בלי קשר לרציחתה של בנט. בחקירתו הודה החשוד גם בשלושה מקרי רצח נוספים, בהם שני מקרי רצח של תיירים ורצח נוסף של צעיר ערבי.

"לפני כחודש התקבל מידע בימ"ר (יחידה מרכזית) עמקים שעל פיו ניתן להבין מה קרה ברצח", פתח סגן ניצב אבי אלגריסי, מפקד היחידה, את מסיבת העיתונאים המיוחדת של המשטרה בנצרת שבה נחשפו פרטי הפרשה. "בעקבות המידע נעצרה בחורה צעירה, בת 22 כיום, שחשפה את התגלגלות הפרשה".

"בחקירה שיתפה הצעירה פעולה ומסרה פרטים על מעורבותה ומעורבות בן זוג ברצח", המשיך לספר אלגריסי. "היא הובילה והצביעה על המקום בו נרצחה דנה בנט וכן חשפה מקרי רצח נוספים שביצע הבן זוג".

פיתוי, חטיפה, חניקה ורגימה באבנים

מהחקירה מתברר כי הצעירה ובת זוגה פיתו את בנט ז"ל להיכנס למכוניתם. אחר כך פרחאן הכה את אותה, חנק אותה ורגם אותה באבנים. במשטרה חושדים כי מעשה הרצח הנורא הזה נעשה רק לשם "ההנאה" מהרצח, ללא שום מניעים נוספים.

בעקבות המידע שמסרה הצעירה, פתחה המשטרה בסריקות במקום שעליו הצביעה הבחורה. כבר בשלבים המוקדמים נמצאו שרידי גופתה של בנט והודעה נמסרה לאמה, ויקי.

חקירתו של פרחאן נערכה רק לפני ימים אחדים לאחר שהובהל ממקום מאסרו. בחקירתו הוא הודה ברצח של בנט ואף שיחזר את המעשה. בנוסף הודה פרחאן גם בעוד שלושה מקרי רצח נוספים.

גופתה נמצאה במטע זיתים

דנה, בת לאזרח ישראלי שעזב את הארץ לקליפורניה, עבדה למחייתה כמלצרית. ב-1 באוגוסט 2003, בהיותה בת 18, נעלמה לאחר שירדה ממונית בטבריה בשעה אחת בלילה ופתחה בצעדה לכיוון בית דודיה. היא עלתה למונית לאחר סיום המשמרת שלה במסעדה ביחד עם חברתה שירן קוריה, וירדה בסמוך לאצטדיון הכדורגל בעיר. בשעה 01:45 נקלט אות מהטלפון הנייד שלה סמוך למושבה מגדל, אולם מאז - איש לא ראה אותה.

במהלך שש השנים האחרונות המשטרה עסקה בחיפושים נמרצים אחרי דנה. תיאורה של בנט תואר כך על ידי המשטרה: "עיניה כחולות-ירקרקות, גובהה של דנה בנט 1.67 סנטימטרים, מבנה גופה מלא, שיערה ארוך וצבע חום מתולתל. בפעם האחרונה בה נראתה, היא לבשה גופיה לבנה ומכנסי ג'ינס כחולים ובהירים. על אפה נקודת חן".

בנט הובאה בסוף השבוע שעבר למנוחת עולמים במושב הזורעים בצפון. אלפי אזרחים, שוטרים ומתנדבים הגיעו ללוות את הצעירה בדרכה האחרונה, שש שנים אחרי שיצאה מביתה ולא שבה אליו. מסע ההלוויה יצא מגשר הכניסה לטבריה הצמוד לאיצטדיון העירוני - המקום האחרון בו נראתה דנה ז"ל בחיים, בראשון לחודש אוגוסט בשנת 2003.

בלוויה השתתפו גם כוחות גדולים מהמחוז הצפוני של המשטרה שהיו מעורבים בחקירה ובחיפושים לכל אורך השנים. מפקד המחוז הצפוני ניצב שמעון קורן, ומפקד מרחב העמקים, תנ"צ זוהר דביר יחד שאר שוטרי ימ"ר עמקים חיבקו וניחמו את המשפחה האבלה.

סוף עצוב לפרשת דנה בנט:

ויקי בנט: "זה לא בן אדם זה מפלצת"

אחיו של הרוצח התקשר לאביה של דנה

ויקי בנט מגיעה למקום בו נמצאה גופת בתה

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום

בת דודתה: היינו בין תקווה לייאוש

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר