הצעירה שנדרסה בפגע וברח עדיין בסכנת חיים

דוד מדר, שפצע קשה בת 25 בתאונה סמוך לנתיבות ונסע מהמקום, טוען שלא ניסה לאחוז ידיים עם נוסעי המכונית שהייתה לידו. "נזרקה לעבר המכונית שלו קלמנטינה", הסביר פרקליטו את הסיבה לאיבוד השליטה

בית משפט השלום בבאר שבע האריך ביומיים את מעצרו של דוד מדר, בן 20 מבאר שבע, החשוד כי דרס אתמול ליד נתיבות צעירה בת 25, שנפצעה באורח קשה.

מדר חשוד בתאונת פגע וברח, בנהיגה בקלות ראש ובהפקרה לאחר פגיעה. הפרקליטות אף הגישה הצהרת תובע, שלפיה יש די ראיות להגשת כתב אישום נגדו, ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

לטענת פרקליטו של מדר, עורך דין שלום פיניאה, כמעט כל הפרטים שנמסרו בפרשה אינם מדויקים. לשיטתו, מדר כלל לא ברח מהאירוע, ובטח שלא ניסה לתת "כיף" לצעירים במכונית שנסעה לידו. "במהלך הנסיעה", מספר עורך הדין, "נזרקה קלמנטינה לעבר מכוניתו של מרשי. כתוצאה מהבהלה הוא נצמד לרכב השני וקרה מה שקרה".

"הוא נבהל והיה לחוץ"

גם לטענה הגורסת כי מדר ברח מהמקום, עורך הדין לא מסכים. "הוא אכן המשיך לנסוע לאחר הפגיעה, אך רק בגלל שנבהל והיה לחוץ", אמר. "ארבע דקות לאחר הפגיעה הוא כבר התקשר לגיסו שאמר לו לחזור למקום באופן מיידי. ברגע שהגיע למקום ניגש לניידת וסיפר להם את מה שאירע".

את גרסת "הכיף" מייחס עורך הדין לחבריו של החשוד, ולכך שהם מנסים להימנע מלקחת אחריות על השלכת הקלמנטינה. 

"הוא שבור, הוא בדיכאון ורק מתחיל לעכל את חומרת הדברים", סיפר פיניאה לחדשות 2 באינטרנט על מצבו של הצעיר. "הדבר הראשון שעשה היה לשאול אותנו מה שלום הבחורה שנדרסה. הוא בשוק טוטאלי. בחור צעיר ללא עבר פלילי שנקלע לסיטואציה מצערת. חייל סדיר שעושה את השירות שלו כסוהר".

פגיעת ראש קשה

בבית החולים סורוקה בבאר שבע, ממשיך להיות קשה מצבה של הצעירה עדי ביטון, שנפגעה בתאונה הקשה. היא סובלת מפגיעת ראש קשה, ומאושפזת בחדר טיפול נמרץ כשהיא מורדמת ומונשמת. מייד עם הגעתה לבית החולים קיבלה ביטון טיפול ראשוני בחדר הטראומה ולאחר מכן הועברה לחדר טיפול נמרץ.

הרופא המטפל בביטון אומר שעדיין נשקפת סכנה לחייה. "החבלה הקשה ביותר היא חבלת ראש והיא מקבלת טיפולים שונים. מצבה לא יציב", אומר מנהל היחידה לטיפול נמרץ בבית החולים סורוקה, ד"ר מרדכי קליין.

על תחושות המשפחה אמר ד"ר קליין: "עדי שכבה אצלנו הרבה שעות עד שידענו עליה פרטים, ואני מניח שהידיעה בדבר מצבה הייתה קשה שבעתיים למשפחה".

משחק מסוכן בין נהגים בכביש

התאונה הקשה אירעה אתמול, במהלך משחק מסוכן בין נהגים צעירים על הכביש. שתי מכוניות, נהוגות על ידי שני חיילים, ולצידם חבריהם, נסעו האחת ליד השנייה במטרה מטופשת אחת - כדי שהנוסעים בשתי המכוניות יוכלו לאחוז בידיהם של חבריהם במכונית המקבילה.

המכונית הפוגעת נסעה מכיוון באר שבע לכיוון אשקלון. היו בה הנהג, בן 20, ועוד שלושה נוסעים. את המשחק המסוכן הם ביצעו סמוך לצומת המזלג. כשהמכוניות נצמדו זה לזה איבד הנהג את השליטה, ירד מדר לשוליים ופגע בהולכת הרגל שעמדה שם. אחרי הפגיעה נמלטו שתי המכוניות מהמקום, אך הן זוהו ונעצרו במחסום משטרתי סמוך לשדרות. חקירת בוחני התנועה של מרחב הנגב גילתה את מה שבאמת התרחש על הכביש.