הטלפון הסלולרי שלכם נגנב? כדאי שתחפשו אותו באינטרנט

אין גבול לטמטום: נער מנתניה שמכשירו הסלולרי נשדד ממנו בכוח, נדהם לגלות אותו - מוצע למכירה באינטרנט. המשטרה החליטה להציב מארב, ובסיום העסקה נעצר הגנב "המתוחכם"

המכשיר נגנב והוצע למכירה באינטרנט (חדשות 2)

טיפ קטן לגנבים: בפעם הבאה שאתם מבצעים עבירה פלילית - נסו לא לפרסם אותה באינטרנט. מי שככל הנראה לא חשב על ההברקה הזו הוא תושב נתניה בן 20, שנעצר אתמול בחשד שגנב מכשירי טלפון סלולריים וניסה למכור אותם ברשת.

בתחילת השבוע הגיעו לתחנת המשטרה בנתניה שני נערים כבני 14 והתלוננו כי מכשיר הסלולר של אחד מהם נגנב בשכונת נורדאו בעיר. השניים סיפרו כי בזמן שהלכו ברחוב עצר אותם בחור צעיר, איים עליהם, תקף אותם ודרש מהם בכוח להעביר לידיו את הטלפון הנייד.

הטלפון הופיע למכירה ב"יד 2"

זמן קצר לאחר שהוגשה התלונה, גלש אחד מהנערים באתר "יד 2" המציע למכירה מוצרים משומשים, וגילה להפתעתו הרבה מכשיר הזהה לחלוטין לשלו. הוא מיהר לדווח לשוטרים שהחליטו להציב מארב לשודד ה"מתוחכם". אחד החוקרים התחזה לקונה מתעניין ו- מיד לאחר ביצוע העסקה המוכר נעצר.

בחקירתו טען החשוד כי הוא כלל אינו מתעסק בגניבות, והסביר לשוטרים כי מדובר בעסק לקניית ומכירת מכשירים סלולריים דרך האינטרנט. בחיפוש שנערך בביתו של הצעיר נמצאו עשרות מכשירים חדישים ויוקרתיים, כשלצידם אביזרים נלווים. על פי ההערכות, מסתכם מחיר הסחורה הגנובה באלפי שקלים.

למרות העובדה שהחשוד אינו מוכר למשטרה, הוא הפגין במהלך המפגש הראשון שלו עם החוק הרגלים של עבריינים ותיקים. "החשוד הפעיל התנגדות למעצר וקילל ללא הפסקה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט פקד אהרון רנד, קצין הנוער בתחנת משטרת נתניה. "לבסוף נאלצנו לרסס אותו בגז פלפל על מנת להשתלט עליו". במשטרה יבקשו היום מבית המשפט השלום בנתניה להאריך את מעצרו של החשוד.