בלעדי: הנאשם במעילת ענק מתוודה מול המצלמה

גיא ויסמן, מי שהיה משנה למנכ"ל "הראל", מואשם בגניבת 123 מיליון שקלים מכספי המשקיעים שלה. במרכז הראיות נמצאת קלטת אחת שבה מתייפח ויסמן ומתוודה בפני היו"ר שלו, יאיר המבורגר, על איך כמעט הביא לקריסת החברה. צפו בתיעוד הבלעדי

רגע לפני שהחבל מתהדק סביב צווארו של גיא ויסמן, מי ששימש כמשנה למנכ"ל "הראל בית השקעות" ומואשם עכשיו בגניבת 123 מיליוני שקלים, הוא מתייפח ומתוודה בפני מעסיקו איך כמעט שהביא להתמוטטותה של החברה. התמונות הבלעדיות ויוצאות הדופן הגיעו לידי כתב חדשות 2 לענייני משפט, גיא פלג.

ויסמן נחשב בעבר ל"ילד הפלא" של שוק ההון הישראל. ברוקר על שהתחיל כמנהל חשבונות קטן והפך לאיש חזק בעולם הפיננסי. לפני כשנתיים וחצי הוא ביקש פגישה עם יו"ר ובעל השליטה בקבוצת הראל השקעות, יאיר המבורגר, במהלכה חשף את הסוד הגדול: ויסמן התוודה בפניו על מיליוני שקלים שנמחקו מההון של החברה.

"אני פשוט מתבייש בעצמי", סיפר ויסמן הנרגש במהלך המפגש שתועד על ידי מצלמות משרד החקירות וייצמן-יער. "אני ייודע שמעלתי באמון שלך. זה היה כדור שלג".

ויסמן בכה: "מחקתי את כל הכסף של המשפחה"

במהלך השיחה תיאר ויסמן איך חשב לשים קץ לחייו וכבר נפרד מבני משפחתו. אך הבין כי יגרום להם עוול וויתר על הרעיון. "מחקתי את כל הכסף של המשפחה. נשארתי חסר כל. מבחור עשיר התרסקתי לחלוטין", הוסיף בעיניים דומעות.

לדברי ויסמן הוא נקלע לסיטואציה וציפה לנס, קיווה שאפשר יהיה לכסות את הגרעונות. במהלך הפגישה הוא אף טוען בפניי המבורגר שלמרות הסכום הדימיוני, הוא יוכל לכסות את ההפסד. "אני לא בן אדם שיכול ללכת לכלא", התחנן. "פשוט לא מסוגל".

הווידאופדיה - המעילה בבנק למסחר