מה עשה הנהג הנמלט בבגדי אישה?

מה לא עושים כדי להימנע ממעצר? המיצובישי ה"מזגזגת" באחד מכבישי הדרום נקראה לעצור על ידי השוטרים, אך הנהג נמלט. המרדף שהתפתח קיבל תפנית יוצאת דופן: הנהג המתוחכם החנה את רכבו, לבש בגדי אישה וניסה להיטמע בחברת הנשים בכפר בדואי. איתרע מזלו - ומסוק משטרתי הצליח לזהות את המעשה, מה שהוביל למעצרו

מצוד משטרתי חשף את החשוד/חשודה (רויטרס)

על עבריינים מתוחכמים כבר שמענו, גם על כמה טיפשים, וגם על כמה שהיה חסר להם קצת מזל. בסיפור הבא יש קצת מהכל: משטרת התנועה הארצית של מחוז הנגב הבחינה היום ברכב מיצובישי נוהג בפראות בכביש 31 בדרום, "מזגזג" בין הנתיבים, חוצה קו הפרדה ורצוף ומסכן את הנוסעים בכביש.

כשהורו שוטרי ניידת הסיור לנהג לעצור - הוא סירב והחל להימלט. בשלב הזה חשב הנהג הנמלט על דרך מקורית "להיפטר" מהניידת הרודפות: הוא חמק עם רכבו אל תוך אחד הכפרים הבדואים באזור, ולאחר שנעלם מעיני השוטרים - החליט ללבוש על גופו בגדי אישה.

"החשוד לבש רעלה לפניו וגלביה לראשו", אמר היום דובר משטרת התנועה הארצית, יגאל הבשור. לדבריו, לאחר שהחשוד החנה את רכבו, הוא לבש בגדי אישה בדואית והסתתר בחברת נהשים בכפר מחשש שיגיעו השוטרים לחפשו.

מסוק משטרתי זיהה את החשוד/חשודה

אולם עד כאן שלב ההתחכמות. מסתבר שבאותה השעה חג באוויר מסוק משטרתי, שהצטרף ככל הנראה למרדף אחר הנהג הנמלט - וזה דיווח לשוטרים על מעשה ההתחכמות של החשוד, כפי שזוהה בתצפית מהמסוק. השוטרים נכנסו לכפר, ועל פי פרטי הלבוש זיהו את החשוד ועצרו אותו.

מהמשטרה נמסר הערב כי זהותו של הנהג החשוד עדיין אינה ידועה ומוכרת, ועל כן בשלב זה הוא נעצר להמשך חקירות בתחנת המשטרה.

לפני כחודש: התחפש לבחורה - וניגש למבחן הפסיכומטרי במקום חברתו

רק לפני חודש נעצר צעיר מאזור המרכז, בחשד שניסה לעשות תרגיל דומה - רק לרשויות האקדמיות. הצעיר, בן 29, שרצה לעזור לחברתו במבחן הפסיכומטרי, התחפש לאישה וניגש להיבחן במקומה. בשלב מסויים הבחינו הבוחנים ב"אישה" המוזרה, וכשביקשו ממנה להסיר את הכובע מראשה - נמלט הצעיר, והמשטרה נכנסה לתמונה.

הצעיר חבש על ראשו פאה, התאפר, לבש חצאית אופנתית והתחזה לחברתו. למרות הידיים השעירות ופיקת הגרון הבולטת, לא הצליחו הבוחנים לזהות באופן מיידי כי לא מדובר בגברת, אלא באדון, עד שהתיישב הצעיר והחל לכתוב את הבחינה.

כאשר עלה חשדם של הבוחנים כי הנבחנת היא למעשה נבחן, פנו אל הצעיר. אך הוא הרים את שולי חצאיתו ונמלט מהכיתה. בסופו של דבר הצליחו הבוחנים לשים את ידיהם על הצעיר, ופנו למשטרה. שוטרי הסיור שהגיעו למקום עיכבו לחקירה את הצעיר וחברתו, שהודו במיוחס להם. ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בחקירתו סיפר הצעיר כי הוא טוב במספרים, לכן ניסה לסייע לחברתו.