חשד: מנהל הקבוצה רצה להפסיד - תמורת 30 אלף שקלים

מנהל קבוצת שלומי-נהריה נעצר היום בחשד שהציע לקבוצה מרמת גן להפסיד במשחק מכריע, תמורת סכום של 30 אלף שקלים. סוכן סמוי נפגש עימו, נתן לו את המזומנים ומיד לאחר מכן הוא נעצר

שחיתות בליגה א' (רויטרס)

במפלג ההונאה של מחוז הצפון נבדק חשד לפיו מנהל קבוצת הפועל שלומי-נהריה הציע להפסיד בכוונה במשחק כדורגל, שאמור להתקיים מחר מול קבוצת "השקמה" רמת גן - תמורת שוחד. שתי הקבוצות משחקות בליגה א'.

סוכן של מפלג ההונאה נפגש היום עם מנהל הקבוצה, ומסר לידיו 30 אלף שקלים - תמורתם הייתה אמורה הקבוצה להפסיד במשחק. כאשר יצא מנהל הקבוצה, בן 44 משפרעם, ממקום המפגש, הוא נעצר מיד.

סוכן משטרה סמוי לקח את הכסף

"החקירה החלה בהתאחדות לכדורגל", אמר לחדשות 2 באינטרנט גל אור ממשטרת מחוז הצפון. "מנהל הפועל שלומי-נהריה הציע לקבוצת 'השקמה' לקנות משחק שהיה אמור להתקיים מחר בשפרעם. בשביל השקמה מדובר במשחק קובע, ובשביל שפרעם הוא לא ממש משמעותי".

בשלב זה נכנסה המשטרה לתמונה. "סוכן משטרה סמוי קבע עם אותו חשוד", הוסיף אור. "במהלך הדברים הוא נתן לו את הכסף במזומן. לאחר מכן הוא ושני חשודים נוספים מהקבוצה נעצרו ויובאו להארכת מעצר. ככל הנראה ההתאחדות תחליט על דחיית המשחק".

הסיפור הזה מצטרף לחשד נוסף שנבדק במשטרת מחוז צפון. ביום שלישי השבוע התלונן שחקן של קבוצת הכדורגל נצרת עילית במשטרה על ניסיון לשחד אותו לקראת משחק שצפוי להתקיים מחר מול הפועל כפר כנא. בתלונתו סיפר שחברו, שמשחק בקבוצה אחרת בארץ, תיווך בניסיון לקבל את הסכמתו. משטרת נצרת עילית פתחה בחקירה.