תיעוד: שודדים בנק ולוקחים את סגן המנהל בן ערובה

לפני שבועיים הגיעו שני רעולי פנים לסניף בנק בחיפה. במהלך השוד הם לקחו את סגן מנהל הבנק כבן ערובה. כעת חושפות מצלמות האבטחה את הדרמה

מוחמד רזק הוא בדרך כלל אסיר בכלא צלמון. למשטרה, לעומת זאת, הוא מוכר גם כמישהו אחר: שודד בנקים. אך מתברר שרזק מצליח לשדוד גם בזמן שהותו בכלא. כתב אישום מוגש נגדו כעת גם על שוד נוסף שביצע במהלך חופשה קצרה. מצלמות האבטחה חושפות הערב את השוד האחרון.

מדובר בשוד אלים במיוחד עליו דווח לפני כשבועיים. השעה הייתה 06:30 בבוקר. מוחמד, לבוש במעיל משטרתי וחבוש בקסדה, צועד ראשון לכיוון הבנק. חברו נזכר שהוא בלי קסדה, חוזר לחבוש אותה ומצטרף לשותפו.

השומר מנסה להתנגד לכניסתם, אך השניים דוחפים אותו מהר פנימה ושולפים אקדח. בתוך דקות מגיעים לבנק שני שוטרים ואורבים לשודדים מאחורי עמוד סמוך לכניסה. בשלב הזה, השודדים יוצאים החוצה, אבל עם תעודת ביטוח: סגן מנהל הבנק שנלקח כבן ערובה.

השודד אוחז בבן הערובה ביד ימין כשאקדח צמוד לראשו. הם מנסים להימלט והשוטרים רודפים אחריהם עם נשק שלוף: אחד מבצע ירי לתקרה, השני תופס מחסה מאחורי הקיר. אבל הדרמה מסתיימת מהר -בדיוק דקה אחרי החטיפה סגן המנהל חוזר נינוח לבנק. אחד השודדים נעצר כעבור שעה. יומיים אחר כך נעצר גם מוחמד.

סגן מנהל הבנק כבר התגבר על הטראומה וחזר לעבודה. מוחמד, לעומת זאת, אחרי שני נסיונות שוד כושלים, שוקל לנטוש את המקצוע.