הפלסטיני ש"המציא" פיגועים

אמנם במוקד 100 רגילים השוטרים, לצערם, לשמוע לעתים שיחות מטרידות שאין להן קשר לעבודת המשטרה, אך לעתים ההטרדות הללו יכולות לגרום לנזק ממשי: צעיר פלסטיני נעצר בחשד שהתקשר למוקד המשטרה והתריע על פיגועים שלא היו ולא נבראו. כתוצאה מהתרעותיו, המשטרה פרסה מחסומים ופגעה בתנועה

מחסומים נפרשו ללא הצדקה. ארכיון

פלסטיני בן 27 נעצר בחשד שהטריד פעמים רבות את מוקד 100 של המשטרה, התריע על "פיגועים" יצירי דמיונו - וגרם לכוננות גבוהה במשטרה ובצבא. מעצרו הוארך עד למחר, אז יובא שוב בפני שופט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבועות האחרונים פעל במחוז יהודה ושומרון של המשטרה מטרידן סדרתי שהיה נוהג להתקשר למוקד המשטרה במחוז ומתריע על כוונות פיגוע מצד פלסטינים נגד ישראלים וחיילים. כתוצאה מהתרעותיו, נערכו כוחות הביטחון ביהודה ושומרון לסיכול ביצוע "הפיגוע". ההיערכות הזו פגעה באופן ישיר באזרחים ובחופש תנועתם בגזרה בעקבות מחסומים שנפרסו.

עם הזמן התברר כי לדיווחים הללו לא הייתה שום אחיזה במציאות. החשוד אותר ונעצר על ידי המשטרה.

במשטרה ציינו כי הם רואים בחומרה התנהלות זו, ויעשו הכל למגר את התופעה הזו ולהבאת המעורבים בה לדין. "מיותר לציין כי פעילות עבריינית זו גורמת לעומס מיותר על קווי החירום ועל כתפי כוחות הביטחון ולפגיעה במרקם החיים של האזרחים, ישראלים ופלסטינים כאחד", נמסר מהמשטרה.