פרסום ראשון: נסגר התיק נגד הקצין מיחידת 8200 שנחשד בעבירות מין בקטין

לפני כשלושה חודשים נעצר קצין בכיר בצה"ל בחשד לעבירות, והערב פורסם לראשונה במהדורה המרכזית כי הוא לא יועמד לדין. החקירה החלה בעקבות מעצרו של מנהל קבוצת הפועל פתח תקווה עופר צברי, לאחר שקטין שנחקר בפרשה העיד על יחסים גם עם הקצין

תיק החקירה נסגר. אילוסטרציה (דובר צה"ל)

פרסום ראשון: תיק החקירה נגד קצין מודיעין בכיר מיחידת 8200 שנחשד בקיום יחסי מין עם קטין נסגר על ידי המשטרה מחוסר ראיות. הקצין, בדרגת אלוף-משנה, הושעה מצה"ל עם פתיחת החקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בפרשה שהחלה כהסתעפות של פרשת עופר צברי, מנהל הפועל פתח תקווה שנחשד במעורבות בפרשת פדופיליה, שדרס שוטרת לאחר שמצאה אותו ברכבו עם צעיר בן 19. במהלך חקירתו הגיעו החוקרים באמצעות ראיות שנמצאו במחשב ובטלפון הנייד שלו לקצין, המשרת ביחידת המודיעין היוקרתית.

הקצין נחשד בביצוע עבירות מין לצד דמויות נוספות שאליהן הגיעה המשטרה. בתחילה פורסם כי התקבלו עדויות רבות של קטינים לצד תומכים שהעידו שהקצין קיים יחסי מין עם קטינים בניגוד לחוק. בהמשך, הוגשה תלונה של קטין בן 15 נגדו.

עם התמשכות החקירה של המשטרה, הוחלט לאחר בדיקה מדוקדקת של העדויות שנמסרו לסגור את התיק מחוסר ראיות. עדיין לא ברור האם - או מתי, יחזור הקצין לשירות ביחידתו.

פרקליטו של הקצין, עו"ד מיקי חובה, אמר לחדשות 2 כי מרשו "קיים יחסי מין עם אותו קטין וסבר שהוא מעל גיל 16 - הגיל המותר בישראל לקיום יחסי מין. היות שכך ושכל הראיות הצביעו על כך - הוא לא חשד ונמנע מלברר או עצם את עיניו".