שרשרת צווי סגירה לעסקים בדרום

בדרום הארץ עוד ועוד עסקים מגלים כי העסקת שוהים בלתי חוקיים אינה משתלמת: צווי סגירה הוצאו לעסקים רבים במחוז שהעסיקו עובדים ללא היתרי שהייה ועבודה, ובעלי העסקים עוכבו לחקירה. המשטרה בתגובה: "המעסיקים יישאו באחריות, גם בהשלכות של פגיעה כלכלית בעקבות סגירת העסק או מקום ההלנה"

המרכול שנסגר לשבועיים (דוברות המשטרה)

סופרמרקט במרכז קניות בבאר שבע נסגר למשך שבועיים לאחר שהתגלה כי במקום עבדו שני שוהים בלתי חוקיים, ללא היתר שהייה או עבודה. שוטרי משטרת ישראל בבאר שבע גילו כי השניים אף לנו במרכול לאורך תקופה ארוכה. מנהל הסופרמרקט עוכב לחקירה, ומבעל המקום נחקר אף הוא לאחר שהגיע למקום מצפון הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירת המשטרה עלה כי איש מהממונים במקום אינו נוטל אחריו למעשה או מבין את ההשלכות הביטחוניות שלו. במסגרת הצו - שהופעל לשבועיים חרף העובדה שניתן היה לסגור את המקום לעד 30 יום, וזאת מתוך התחשבות בציבור ובחופש העיסוק - נדרשו בעלי המקום לפעול להסדרת מנגנון פיקוח ובקרה שימנע העסקת עובדים ללא היתר בעתיד.

בתוך כך, צו סגירה הוצא למוסך באשקלון לאחר שגם בו נמצאו שני שוהים בלתי חוקיים. השניים עוכבו, לצד מעסיקם, לחקירה במשטרה - ובסופה נכלאו. "לנגד עינינו עומדת מעורבותם ההולכת וגוברת של שב"ח בפעילות חבלנית עוינת והמסוכנות לביטחון הציבור. אנו נמשיך כל העת בפעילות למניעת סכנה לציבור התושבים". נמסר מהמשטרה.

צו סגירה נוסף, ל-30 ימים, הוצא בתחילת השבוע לעסק לממכר מזון בתל שבע - גם במקרה זה הועסקו במקום שני שוהים בלתי חוקיים. "עבירה זאת של כניסה לישראל שלא כדין, מכילה פוטנציאל סיכון לביטחון תושבי מדינת ישראל" ציינו במשטרה.

במשטרה מבהירים כי "עם כניסתו של התיקון לחוק הכניסה לישראל, המאפשר למשטרת ישראל להוציא צו סגירה מנהלי ובכך לאסור את השימוש במקום בו בוצעה העבירה או ההלנה, יישאו באחריות מעסיקים ומלינים על שוהים בלתי חוקיים שייתפסו ברשותם, ולכך השלכות של פגיעה כלכלית בעקבות סגירת העסק או מקום ההלנה".