רק 4% מהפורצים נתפסו ב-2015

המשטרה מפרסמת את נתוני השנים האחרונות בנוגע לתלונות הקשורות לפריצה וגניבת רכוש. במהלך 2015 הצליחה המשטרה לפענח רק 4% מהמקרים עליהם דווח. ב-5 השנים האחרונות פוענחו רק 6% מהמקרים. המשטרה: "המספרים במגמת ירידה, לא מן הנמנע שיש באופן הצגת הנתונים כדי להטעות את הציבור"

(ארכיון) (חטיבת דוברות המשטרה)

כמה ממקרי הפריצות שבגינם הוגשו תלונות מצליחה המשטרה לפענח? המשטרה מפרסמת את נתוני הפריצות לבתים בשנים האחרונות, ואת אחוזי ההצלחה בטיפול בהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנתוני המשטרה עולה כי ב- 2015, אירעו 20,318 פריצות לבתים, מהן הצליחו חוקרי המשטרה לפענח 892 מקרים - כלומר 4% הצלחה בלבד. בחמש השנים האחרונות, בין השנים 2011-2015 אירעו ברחבי ישראל 122,295 פריצות לבתים. חוקרי המשטרה פענחו לאורך השנים רק 7,426 מקרים - 6% הצלחה בלבד.

בהקשר זה יש לציין שגם המספרים שמפרסמת המשטרה, אינם משקפים בדיוק את המציאות בשטח, זאת משום שלא כולם ממהרים להתלונן מלבד אלו המעוניינים החזר דמי ביטוח.
יש להדגיש כי הנתונים אינם מתייחסים לתקופת רוני אלשיך כמפכ"ל המשטרה, ואילו סבב פרסום הנתונים הבא - יכלול כבר את ימי תפקודו.

דוברת המשטרה מירב לפידות מסרה בתגובה: "הטיפול הנחוש בעבירות הרכוש במישור המניעתי, המודיעיני והחקירתי הניב מגמת ירידה עקבית בהיקף העבירות בשנים האחרונות. המשטרה ממקדת את פעילותה מול עבריינים המבצעים מספר רב של עבירות רכוש ופועלת להרחקתם מהרחוב. לא מן הנמנע שיש באופן הצגת הנתון כדי להטעות את הציבור".