"ילדים נקשרו לכיסא ונכלאו במקרר"

מנהל ומורי מוסד חינוך תורני תורני בת"א הובאו לדיון בהארכת מעצרם לאחר שנחשפו חשדות לעבירות מין ואלימות קשות שביצעו בתלמידים במשך שנים. בדיון בבית המשפט נחשפו מעשי האלימות המזעזעים - סטירות, מכות עם חגורה וקשירה לכיסאות בתוך מקפיא חדר האוכל

אילוסטרציה (שאטרסטוק)

הבוקר (שלישי) הובאו לדיון בהארכת מעצרם שישה מורים ומנהל מוסד חינוך תורני בתל אביב שנעצרו בחשד להתעללות בתלמידים. החשודים נעצרו בעקבות חקירה סמויה של ימ"ר תל אביב וחשודים בהתעללות פיזית ומינית בילדים בגילאי 7-8 שלמדו במוסד, ובבית המשפט הכחישו את כל המיוחס להם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המעצר הגיע בתום חקירה סמויה שנוהלה בחודש האחרון בגין חשד לעבירות אלימות ומין קשות שבוצעו כלפי תלמידים בשנים 2005-2010. במהלך איסוף הראיות נחקרו עשרות ילדים, הוריהם וכן בעלי תפקידים רבים כגון אנשי רווחה ופסיכולוגים. הסיפור הושתק לאורך זמן רב וישנן עדויות של תלמידים שסיפרו למשטרה חוויות מתוך המוסד.

"גילינו דברים שלסדיסט הכי גדול לא היו יכולים להיות רעיונות כאלה", אמר נציג המשטרה בדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב. על פי העדויות, נהגו המורים להכות את התלמידים עם חגורה, לשטוף את פיותיהם של התלמידים בסבון, לקשור אותם לכיסאות ואף למנוע מהם יציאה לשירותים עד שעשו את צרכיהם על עצמם. כמו כן חשוד אחד המורים בתקיפה מינית של לפחות שלושה תלמידים.

על פי עדויות נוספות, נהג אחד המורים להשתמש בשיטה אכזרית של נקישות שיניים - תפיסת הילד בסנטר ודפיקת השיניים התחתונות בעליונות. מורה אחר נהג לקשור את הילדים לכיסא ולהכניס אותם למקפיא של חדר האוכל. מהחקירות עולה כי מרבית התלמידים, שנהגו לכנות את המוסד "ברגן בלזן", נזקקו לטיפול פסיכולוגי ובעצת רבנים לא הגישו תלונה.