חושפת המתלוננת נגד בוכריס נחקרת

אחרי הפרסום בחדשות 2 כי הופצו תמונתה ושמה של החיילת, שלפי כתב האישום נאנסה ע"י תא"ל אופק בוכריס, הגיעו שוטרים לביתה של החשודה בחשיפת זהותה ועיכבו אותה לחקירה. עורכת דינה: "היא לא ידעה שהפרסום אסור, היא לוקחת אחריות ומתנצלת"

הואשם בשורת עבירות מין, תא"ל בוכריס (חדשות 2)

בעקבות הפרסום בחדשות 2 על חשיפת זהות המתלוננת נגד תא"ל אופק בוכריס, הגיעו הבוקר (שני) שוטרים לביתה של החשודה, שהודתה כי פרסמה בפייסבוק את שמה ותמונתה של הצעירה, ולקחו אותה לחקירה. בהמשך, היא שוחררה לביתה ונאסר עליה ליצור קשר עם חשודים אחרים במעורבות בהפצת פרטי המתלוננת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתכנית "אולפן שישי" פרסם גיא פלג על קיומו של דף פייסבוק שנקרא "תומכים בתא"ל אופק בוכריס" בו חברים יותר מ-8,000 בני אדם ובו פורסמו שמה ותמונתה של החיילת, שלפי כתב האישום נגד בוכריס נאנסה על ידו.

הפוסט בו חשפו את זהות המתלוננת (פייסבוק)

אחרי הפרסום היו קריאות רבות ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית והיום הגיעו חוקרי יחידת ההונאה של מחוז מרכז לבית החשודה, בת 29 ממודיעין עילית, בהפצת הפרטים ועיכבו אותה לחקירה. חוץ מהחשודה, עוכבו לחקירה שני חשודים נוספים - בן 55 מלוד ובן 57 מנתניה. השלושה חשודים בהפרת הוראה חוקית-פרסום שמו של נפגע עבירה בעבירות מין.

עו"ד טלי גוטליב המייצגת את החשודה אמרה בעקבות חקירתה כי "מרשתנו תמהה נוכח העיוות באי פרסום שמה של המתלוננת מול הפרסומים השקריים נגד בוכריס, כמו גם את היחס הבלתי הוגן לו זכתה עם פרוץ הפרשה. היא פרסמה את שם המתלוננת כשלא ידעה כי הדבר אסור בחוק. הפרסום הוסר כעבור מספר דקות. היא לוקחת אחריות ומתנצלת על כך וכולה תקווה כי לא ינגחו את בוכריס במעשיה".

עו"ד טלי גוטליב (נירה ידין)

ביום חמישי האחרון הוגש כתב אישום חמור נגד תא"ל אופק בוכריס בגין עבירות אינוס, מעשה סדום, מעשה מגונה והתנהגות בלתי הולמת. ההחלטה התקבלה בפרקליטות הצבאית בעקבות החקירה הממושכת, שכללה בדיקות פוליגרף ועימותים בינו לבין המתלוננות. חקירת המשטרה הצבאית הסתיימה כבר בחודש מאי, אך לא עלו במהלכה חשדות למניע של המתלוננות להכפיש את שמו של הקצין, כפי שטען לאורך החקירה.

כתב האישום שהוגש נגד בוכריס מפרט שורה של אירועים שביצע לכאורה בשתי המתלוננות נגדו. למעשה, הפרקליטות הצבאית אימצה את גרסתן של המתלוננות נגד בוכריס כמעט במלואה, והגישה כתב אישום חריף הכולל תיאורים קשים.