המשטרה עצרה 47 חברי "לה פמיליה"

יותר מ-400 שוטרים פשטו הלילה על בתיהם של עשרות חברים בארגון האוהדים הקיצוני, החשודים באלימות קשה, סחר באמל"ח והחדרת אמצעים אסורים למגרשים. מעצרם התאפשר לאחר שסוכן סמוי הסתנן לארגון ופעל בו חצי שנה

47 חברי "לה פמיליה" נעצרו (רויטרס)

סוכן סמוי של המשטרה שפעל בחודשים האחרונים בארגון האוהדים "לה פמיליה" הביא למעצרם של 47 חברים בארגון. העצורים חשודים במעורבות בשורת אירועי אלימות, סחר באמצעי לחימה והחדרת אמצעים פירוטכניים למגרשי הכדורגל. בסך הכל נעצרו במהלך המבצע המשטרתי 56 בני אדם, חלקם חשודים בסחר בסמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסוכן הסמוי שהפעילה היחידה המרכזית של מחוז חוף פעל בשורות ארגון האוהדים של ביתר ירושלים במשך יותר מחצי שנה. פעילותו בשורות חברי הארגון המכונים "הקומץ" הגיעה לשיאה הלילה כאשר 400 שוטרים ולוחמי מג"ב פשטו על בתי חשודים בכל רחבי הארץ.

בגל המעצרים שהתרחש במקביל בכל רחבי הארץ נעצרו 47 מחברי הארגון החשודים בסחר באמצעי לחימה, ומעורבות באירועי אלימות. המידע שהביא הסוכן הביא למעצרם של מספר חשודים נוספים בסחר בסמים באזור צפון הארץ.

רימוני הלם שנמצאו ברשות החשודים (דוברות המשטרה)

(דוברות המשטרה)

במהלך הפעילות של הלוחמים והשוטרים נתפסו ברשותם של החשודים 20 רימוני הלם, קילוגרם אחד של חומר נפץ, שני רימוני גז, שני רימוני עשן, מוקש תאורה, 29 אבוקות, 19 רימונים מאולתרים ושלושה פרטי סימון ימיים. במשטרה מבהירים כי צפויים מעצרים נוספים.

עו"ד לירן אוחיון (יח"צ)

עורך הדין לירן אוחיון המייצג את אחד החשודים שוחח עם חדשות 2 Online ואמר: "מרשי לא קשור לאירועי האלימות ואמצעי הלחימה שהמשטרה מייחסת לו. אני בטוח שבסופו של יום בית המשפט ישתכנע שגרסתו של מרשי נכונה". עו"ד אוחיון הוסיף כי "הפעם במשטרה הלכו רחוק, ומייחסים למרשי חברות בארגון פשיעה כשאין, אפילו מבחינה תיאורטית, כל בסיס לכך".

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה לאחר המעצרים כי "האוהדים הם הפתרון ולא הבעיה, ולכן לא הסכמתי לצבוע קבוצה שלמה וגם לא ארגון אוהדים שלם". היא הוסיפה כי "אנחנו נמשיך לאתר מודיעינית ולהעניש רק את מי שפורע חוק".