תיעוד: ירי אוטומטי – באמצע היישוב

תושבי אחת השכונות בפורדיס התעוררו אמש מקולות נפץ עזים, לאחר שאלמוני החל לירות באוויר באמצעות נשק אוטומטי במספר מוקדים ביישוב. תושבים סיפרו לחדשות 2 Online כי למרות שהתקשרו מיד למשטרה, אף ניידת לא הגיעה למקום והתרמילים הריקים נותרו בזירה שעות רבות לאחר האירוע. במשטרה אומרים: "למקום הגיעה ניידת"

אירוע חריג ומסוכן נרשם אמש (שבת) ביישוב פורדיס בצפון, לאחר שאלמוני הגיע לאחת השכונות במקום ופתח באש באמצעות נשק אוטומטי. תושבים במקום דיווחו כי הגבר ירה באוויר במספר זירות ולאחר מכן נמלט מהמקום. תושבי המקום אומרים כי למרות התלונות - כוחות משטרה לא הגיעו למקום שעות לאחר התקרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד שהגיע לחדשות 2 Online נראה גבר לבוש בקפוצ'ון כשהוא יורה ולאחר מכן נמלט. "אלה חיים בפחד, חשש וחוסר אונים", סיפר אחד מתושבי השכונה לחדשות 2 Online. "זה ממש מערב פרוע. מישהו נכנס לשכונה ומתחיל לירות בנשק אוטומטי לכל עבר".

תושבי השכונה טוענים כי מיד לאחר האירוע התקשרו למוקד 100 של המשטרה, אך איש לא הגיע לזירה. "המשטרה לא טרחה לשלוח ניידת, להגיע ולבדוק את זירת הירי, לאסוף את התרמילים ולהבין מה קרה בכלל", סיפר תושב נוסף שהיה הראשון להתקשר למשטרה. "המשטרה לא עשתה שום דבר שמתבקש ממנה לעשות לאחר ירי כזה".

"לשכונה הזאת אין שום זיקה לאלימות בכלל או לאירוע הזה בפרט ואנחנו בהלם מההתנהלות", סיפרו תושבים. "אפילו התרמילים שנורו הושארו מפוזרים על הכביש עד לשעות הבוקר - שעות לאחר הירי".

"זה עובר כל גבול", אמר אחד התושבים במקום. "זה הנשק שראש הממשלה דיבר עליו אחרי הפיגוע בדיזנגוף, אבל לצערנו היורה עדיין מסתובב חופשי בלי שאף אחד ישים עליו יד. הפעם הירי היה באוויר אבל הרשויות חייבות להתעשת כי בפעם הבאה הירי יהיה מכוון ומישהו ימות".  

מהמשטרה נמסר בתגובה: "אין שחר לדברים הנאמרים. אמש בעקבות קריאה שנתקבלה במוקד 100 של משטרת ישראל אודות ירי בפורדיס הגיעה למקום ניידת ובאמצעות הכוונה אותר רכב שנפגע מהירי. השוטרים אספו ממצאים נוספים בשטח ופתחו בחקירה. במידה וישנו מתלונן נוסף ובידו ממצאים נוספים הוא מתבקש לצור קשר עם המשטרה ישירות על מנת לסייע למיצוי החקירה".