פרקליטות המתלוננת נגד בוכריס הגישו תלונה רשמית נגד פרסום פרטיה

פרקליטותיה של אחת המתלוננות נגד תא"ל אופק בוכריס הודיעו כי הגישו תלונה רשמית במשטרת ישראל נגד חשיפת פרטיה בעמוד הפייסבוק התומך בקצין. לדבריהן, מדובר רק בצעד ראשון מתוך שורת צעדים שבכוונתן לנקוט

בוכריס, ארכיון (דו"צ)

תלונה נגד מפרסמי שמה ותמונתה של המתלוננת נגד תא"ל אופק בוכריס: לאחר שבמשטרה אמרו כי יבדקו את הנושא, הודיעו פרקליטותיה של המתלוננת כי הגישו תלונה רשמית נגד חושפי הפרטים "בניגוד לחוק ובניגוד לצו איסור הפרסום שהוצא על ידי בית הדין הצבאי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מתחילת הפרשה חשופה המתלוננת למסע הכפשות, הפוגע בה ועלול לרפות ידיהן של נשים מלהתלונן נגד מי שפגע בהן מינית", אמרה עורכת הדין אביטל בן-נון. "דף הפייסבוק שבו פורסמו פרטיה ותמונתה של המתלוננת, שהנו דף תמיכה בבוכריס, מהווה מעת פתיחת החקירה בפרשה אכסניה להשחרת המתלוננות".

עוד הוסיפה בן-נון כי "הגשת התלונה במשטרה מהווה אך חלק מהצעדים המשפטיים שבכוונתנו לנקוט בנדון, שכן מעבר לפרסום אסור של פרטיה המזהים של המתלוננת, יש בתוכן הדברים שפורסמו משום לשון הרע".

הפוסט שבו נחשף שם המתלוננת (פייסבוק)

במשטרה הודיעו היום כי "משטרת ישראל בוחנת אל מול צה"ל והמתלוננת לגבי חקירת הגורמים המדליפים". עוד נמסר כי "טובת קורבן העבירה עומדת אל מול עינינו ולאחר התיאום מול צה"ל נפעל כנדרש". החקירה תתמקד בפרסום פרטי המתלוננת - צעד שעומד בניגוד לחוק.

תומכיו של תא"ל בוכריס הבהירו אמש כי אין להם קשר לפרסום בפייסבוק, שהוסר בתוך מספר שעות. בעמוד הפייסבוק שנקרא "תומכים בתא"ל אופק בוכריס" חברים יותר מ-8,000 בני אדם. "במשך חמישה חודשים שאנחנו מנהלים את המאבק, שמרנו על כבודן והגינותן של המתלוננות, בלי לפרסם את שמן או לדבר בגנותן", אמרה אדוה עזר, מנהלת העמוד. "זו הייתה טעות אתמול ובשנייה ששמתי לב לזה הורדתי את הפרסום".

עמוד הפייסבוק של תומכי בוכריס (פייסבוק)

מוקדם יותר השבוע פורסם בחדשות 2 כי החיילת, שעל פי כתב האישום נאנסה על ידי בוכריס, כתבה לו לפני שנתיים מכתב ובו הטיחה בו האשמות קשות: "כל מה שקרה היה ניצול המעמד והיכולת שלך להפעיל עליי לחץ פסיכולוגי, הייתי מסונוורת מהסמכות ומהכוח שלך. ניצלת את הכוח שלך והתמימות שלי"‎.

בשבוע שעבר, שעות אחרי הגשת כתב האישום החמור נגדו, התייצב תא"ל בוכריס מול המצלמות ודיבר לראשונה על הפרשה. "קיבלנו בתדהמה את ההחלטה על הגשת כתב אישום. אין לדברים שחר, לא היה ולא נברא והעניין כולו יתברר בבית הדין", אמר. "זהו קרב חיי ואני אנצח בו".