"תומכי בוכריס הפיצו את תמונתי"

אחת משתי המתלוננות נגד תא"ל אופק בוכריס תגיש מחר בבוקר תלונה במשטרה, לאחר ששמה ותמונתה נחשפו בסוף השבוע בקבוצת פייסבוק שהקימו תומכיו של הקצין הבכיר. ח"כ גלאון: "ניסיון להלך אימים"

המתלוננת נגד תא"ל אופק בוכריס תגיש מחר (ראשון) באמצעות פרקליטותיה תלונה במשטרה, לאחר שתמונתה ושמה נחשפו בסוף השבוע בעמוד שהקימו תומכיו בפייסבוק. על העמוד הזה דיווחנו אמש כאן בחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תומכיו של תא"ל בוכריס מבהירים הערב כי אין להם קשר לפרסום בפייסבוק, שהוסר בתוך מספר שעות. "אני קוראת ליועמ"ש להורות למשטרה לאתר בדחיפות את מי שפרסם את תמונת המתלוננת", אמרה ח"כ זהבה גלאון (מרצ). "זה דבר חמור ומסוכן שנועד להלך אימים על המתלוננת ולדאוג לכך שאף מתלוננת בעתיד לא תגיש תלונה נגד בעל שררה".

בעמוד הפייסבוק שנקרא "תומכים בתא"ל אופק בוכריס" חברים יותר מ-8,000 בני אדם. "במשך חמישה חודשים שאנחנו מנהלים את המאבק, שמרנו על כבודן והגינותן של המתלוננות, בלי לפרסם את שמן או לדבר בגנותן", אומרת אדוה עזר, מנהלת העמוד. "זו הייתה טעות אתמול ובשנייה ששמתי לב לזה הורדתי את הפרסום".

מוקדם יותר השבוע פורסם בחדשות 2 כי החיילת, שעל פי כתב האישום נאנסה על ידי בוכריס, כתבה לו לפני שנתיים מכתב ובו הטיחה בו האשמות קשות: "כל מה שקרה היה ניצול המעמד והיכולת שלך להפעיל עליי לחץ פסיכולוגי, הייתי מסונוורת מהסמכות ומהכוח שלך. ניצלת את הכוח שלך והתמימות שלי"‎.

במכתב ששלחה המתלוננת אומנם לא מוזכרת המילה אונס, אך הפרקליט הצבאי הראשי סבר שכשאין הסכמה וכשישנם יחסי מרות - האישום חייב להיות אונס. גורמי החקירה וגורמי התביעה הצבאית שפגשו את המתלוננות התרשמו שהן אמינות לגמרי. בכל שלבי חקירתן לא עלתה שום טענה ולא נמצאה שום ראיה למניע פסול בתלונתן.

בשבוע שעבר, שעות אחרי הגשת כתב האישום החמור נגדו, התייצב תא"ל בוכריס מול המצלמות ודיבר לראשונה על הפרשה. "קיבלנו בתדהמה את ההחלטה על הגשת כתב אישום. אין לדברים שחר, לא היה ולא נברא והעניין כולו יתברר בבית הדין", אמר. "זהו קרב חיי ואני אנצח בו".

אמש פרסמנו כי במהלך חקירתו הודה תא"ל בוכריס שנישק את אחת המתלוננות נגדו: "הייתה פעם שהתנשקנו ואחר כך התקיימה בינינו שיחה שבה אמרנו שזה אירוע חד פעמי, חודלים אותו מיד, שלא יחשבו שיש קשר רומנטי. זו הייתה היסחפות מקומית. התנשקנו על הלחי ואחר כך על השפתיים וזהו"

פרקליטיו של תא"ל בוכריס מהסנגוריה הצבאית מסרו בתגובה: "אין לנו כוונה להיגרר למשפט השדה שנערך לתא"ל בוכריס בערוץ שלכם במהלך סוף השבוע; משהחליט הפצ"ר להעביר את העניין לאחריות בית הדין - ננהל שם את המשפט ונראה מדוע לא נכון היה להגיש כתב אישום מלכתחילה".