בגלל הסלקציה: פשיטה על מועדונים

המשטרה פשטה על תשעה מועדוני לילה ברחבי הארץ בעקבות חשד כי הם מבצעים אפליה שיטתית על רקע גזעני ומונעים כניסת מבלים על רק מוצאם. 25 חשודים עוכבו לחקירה. בנוסף, נמצאו ליקויים בשמונה מקומות, שדרשו סגירה מיידית של שניים מהם

סקלציה במועדונים, אילוסטרציה (חדשות 2)

פשיטה משטרתית - נגד אפליה: שוטרים פשטו בלילה (שישי) על תשעה מועדונים במקומות שונים ברחבי הארץ בעקבות חשד כי הם מונעים באופן שיטתי כניסת מבלים על רקע מוצאם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפשיטה נערכה במסגרת פרויקט אכיפה משולבת שיזמה פרקליטות המדינה, יחד עם משטרת ישראל במטרה למגר את תופעת האפליה בכניסה למקומות ציבוריים ומועדונים. בחודשים האחרונים נשלחו שוטרים שהתחזו למבלים למועדונים במספר מוקדי בילוי בארץ בעקבות חשד כי מבוצעת בהם באופן שיטתי "סלקציה" בעלת מאפיינים גזעניים, המפלה לרעה מבלים על רקע מוצאם.

במהלך הפעילות נאספו ראיות לכאורה בעניינם של תשעה מועדונים בתל אביב, חיפה ובאר שבע, בהם לא הורשו מבלים להיכנס בהיעדר הזמנה על רקע מוצאם, בעוד שמבלים אחרים הוכנסו על אף שלא הוזמנו.

שני מועדונים נסגרו מיידית

הפעילות שנערכה הלילה הייתה משותפת לשוטרי היחידה הארצית של משטרת ישראל וגורמי רישוי עסקים של המשטרה במשותף עם גורמי פרקליטות פלילית ואזרחית במחוזות השונים, רשות המסים, ביטוח לאומי, משרד הבריאות, מערך כבאות והצלה, חברת החשמל וגופי זכויות יוצרים. הגופים השונים ערכו ביקורת במועדונים בתחומם וככל שיתגלו עבירות או חריגות הן תטופלנה על ידי הגופים המתאימים.

שוטרי היחידה הארצית של המשטרה עיכבו לחקירה 25 חשודים במעורבות במגוון עבירות, בדגש על עבירות על חוק איסור אפליה במועדונים.

בנוסף, מתוך 9 מועדונים, נמצאו ליקויים בשמונה מהם, שדרשו סגירה מיידית של שניים מהם בשל בעיות בטיחות ורעש. שני בעלי מועדונים נוספים יזומנו לשימוע בשל ליקויים בטיחותיים אחרים כגון: יציאות חירום נעולות, חוסר בתאורת חירום גלאי אש והיעדר חיבור צנרת כיבוי למקור מים.