המשטרה עצרה שוב את הרוצח ממצעד הגאווה: "שליסל פעל מהכלא לפגוע בצועדים"

הותר לפרסום: ישי שליסל, האיש שרצח את שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה בשנה שעברה, נעצר בחשד שתכנן לפגוע במשתתפי המצעד בבירה מתוך הכלא. אחיו מיכאל נעצר אף הוא בחשד שפעל יחד איתו על מנת לפגוע בצועדים

ישי שליסל בבית המשפט, ארכיון (יונתן סינדל, פלאש 90)

הרוצח ומשפחתו על המוקד - רגע לפני המצעד: היום (חמישי) הותר לפרסום כי האיש שנעצר בחשד לתכנון פגיעה במשתתפי מצעד הגאווה בירושלים הוא הרוצח ישי שליסל, שמרצה עונש מאסר עולם ועוד 31 שנים על רצח שירה בנקי ז"ל במצעד הקודם. שליסל נעצר אתמול בכלא בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע. גם מעצרו של אחיו מיכאל הוארך ביממה - כך שהוא לא יהיה חופשי במהלך המצעד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהמשטרה נמסר כי "על פי המידע וחומר הראיות שהצטבר אצל חוקרי ימ"ר ירושלים ישי שליסל תכנן, באמצעות וביחד עם אחיו מיכאל, לפגוע במשתתפי מצעד הגאווה בירושלים ולשבש את מהלך המצעד". המעצר בוצע על פי צו מעצר שהתקבל על ידי בית המשפט - והוא הובא לחקירה במשרדי ימ"ר ירושלים. מעצרו הוארך עד ליום ראשון.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, התייחס לשורת המעצרים שבוצעו במהלך היממה האחרונה: "סיכלנו ומנענו כוונות לפגיעה בחיי אדם במהלך המצעד עצמו. המצעד יתקיים כמתוכנן וללא שינוי. בכוונתנו לאפשר לכלל הציבור לממש את חופש הביטוי והמחאה כחלק מצביונה הדמוקרטי של מדינת ישראל".

נעצר אתמול. מיכאל שליסל (יונתן סינדל, פלאש 90)

"משפחה תמימה של שומרי חוק"

במסגרת ההיערכות המשטרתית נעצר גם מיכאל שליסל, אחיו של ישי, ובית משפט השלום האריך את מעצרו ביום אחד. בדיון טענה המשטרה כי ישי התקשר לאחיו ולאנשים אחרים, ועודד אותם לצאת נגד המצעד. מיכאל שליסל אמר כי אחיו ביקש ממנו להפגין נגד המצעד - והוא השיבו כי הוא מתנגד לרצח שבוצע בשנה שעברה.

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את מיכאל שליסל אמר בתגובה: "אני מעריך שאכן ישי ביקש ממיכאל להפגין וזה במדינה דמוקרטית חוקי אך אם המשטרה צודקת צריך להקים שוב ועדת חקירה שהרי איך מאפשרים לאסיר כמו שליסל להתקשר ולהסית לכאורה? הרי למשטרה יש האזנה לטלפון של הכלא!". משה שליסל, אח נוסף של הרוצח שנחקר גם הוא והורחק מהמצעד, שוחח הבוקר עם חדשות 2 Online וטען כי המשטרה "החליטה לעצור אנשים סתם".

שליסל סיפר כי המשפחה כולה הורחקה מירושלים לקראת מצעד הגאווה: "עוברת עלינו יממה קשה, וגם אותי המשטרה עיכבה". אחיו של הרוצח הוסיף: "אנחנו משפחה תמימה של שומרי חוק". אתמול חקרה המשטרה את אמו של שליסל וארבעה אחים נוספים - בהם משה. "ביקשו מאיתנו לצאת מירושלים ולא לחזור עד מחר בבוקר, כי המשטרה רוצה להראות לציבור שהיא עושה משהו – לא הייתה שום התארגנות, זה הכול בלבול מוח של המשטרה".

שליסל בעת מעצרו בשנה שעברה (רויטרס)

"כל המשפחה חוץ מישי נגד המעשה הזה"
 
משה שליסל אף טען כי המשטרה נטפלה לאחיו מיכאל ללא סיבה: "המעצר הזה לא היה צודק והוא היה משפיל קצת". בנוגע לעיכובם של יתר בני המשפחה סיפר: "השוטרים העירו אותנו בבוקר, דפקו לנו בדלת ולקחו אותנו".

"חקרו אותנו ואמרו לנו 'תכננתם' וכל מיני דברים כאלה. שטויות, בלבולי מוח - אין שום דבר", הוסיף. "לא עשינו שום דבר ולא תכננו שום דבר, אין לנו שום כוונות רעות, אנחנו מגנים את מה שאחינו עשה ומתנערים מזה". 

היום יובא לדיון מיכאל, עוד לפני המצעד, לדיון בהארכת מעצרו ובמשטרה הבהירו כי אם הוא לא יסכים לעזוב את העיר, כפי שעשו אחיו, יבקשו להאריך את מעצרו.

אברהם שליסל, אחד האחים, שוחח אתמול עם חדשות 2 והפריך את הטענות: "אין לנו שום התארגנות כזאת, ככל הידוע לי לאף אחד מהאחים, אין לנו שום קשר לדברים כגון אלה", אמר. "העמדות של המשפחה שלנו, של כל המשפחה, הן לצאת חוצץ נגד המעשה, לא לתת לו שום לגיטימציה. כל המשפחה, מגדול ועד קטן, חוץ מישי כמובן, נגד המעשה הזה".